Útoky v Paříži z roku 2015 jsou stále otevřenou ranou v srdci Francie a Evropy. Předehrou k akci z pátku 13. listopadu byla operace, kterou prováděly řecké speciální jednotky ve spolupráci s protiteroristickým oddělením francouzské policie. Osobě, která měla být dopadena, se podařilo uprchnout... Děj se pak přesouvá do Paříže, kde o deset měsíců později sledujeme pět dní akčního nasazení francouzských protiteroristických složek během pátrání po podezřelých z útoků ve francouzské metropoli. (mac000)

agentmiky

Tak tohle je brutálně podhodnocené kinematografické dílo ze země galského kohouta! Já nevím jak vy, ale já jsem se na tu mravenčí práci všech zúčastněných policejních složek těšil. Tady snad člověk nemohl očekávat v každém druhém záběru nějaké adrenalinové přestřelky!?...Ale zpátky k filmu...Cedric Jimenez mě již před 9 lety uhranul svou old school detektivkou s názvem La French, takže jsem se na jeho nový režisérský počin těšil jak malé děcko. Jean Dujardin v hlavní roli skvělý, on je vždy zárukou té nejvyšší kvality. A film jako takový nabídne víc než dost, to nahánění pachatelů jsem si užíval plnými doušky (Francouzi se v tomto žánru pohybují jako ryba ve vodě). A závěr musel potěšil i ty náročnější diváky, protože takové akční inferno rozpoutané v jednom polorozpadlém baráku, to jsem čuměl jako puk (vůbec nechci vědět, jaký tep jsem v ten moment měl). Doporučuji si přečíst o finálním zásadu speciální jednotky RAID více, v zásadě to je totiž dokumentárně pojaté (1:1). Objektivně spíše 8,5/10, ale rád tu hvězdu navíc přihodím :) ()

EvilPhoEniX

Šikovný Cedric Jimenez má na kontě výborné La French a Severní Marseilles, takže na každý nový film se vyplatí těšit ( podobně jak u Oliviera Marchala, což bývá francouczská záruka kvality, co se týká chlapských a drsných filmů), tentokrát si však Jimenez vybral u mne slabší chvilku. Film sice těží ze silného a realistického námětu. Black Friday November rok 2015, kde v Paříži proběhly teroristické útoky. ( Nejvíce mne zamrzelo, že samotné útoky Jimenez přeskočil, takže to nejlepší ve filmu vlastně není). Chtěl jsem další Hotel Mumbai! Místo toho se režisér zaměřuje na protiteroristické složky, které během 5 denního nasazení se snaží dopadnout podezřelé z útoků. Je tu hodně vyšetřování, vyslýchání, ale přišlo mi to celkem nezáživné. Zaujalo finále, kde byla alespoň v akci Swat razie a byl tam cítit náznak napětí, ale jinak mi to přišlo zbytečně pomalé a né tak zajímavé, jak by se na danou látku patřilo. Někdo film přirovnávná k americkému Zero Dark Thirty, ale to mi přišelo o level lepší. Kdo však má rád filmy dle reálných událostí a cokoliv s teroristy, tak zhlédnutím neprohloupí. Řemeslně i herecky je Novembre kvalitní. 6/10. ()

Gilmour93

Jimenezův protiteroristický mítink na rekonstruovaném stadionu Realismu. Nejdříve sprint útoku v progresu, potom 3000 metrů překážek vyšetřování a nakonec vás při akci RAIDu postaví ke kruhu kladivářů, ať se při jejich otočkách vyhýbáte nářadí.. Striktně procedurální thriller o těch, co chytají hodné hochy, kteří sešli z cesty a o třískách, co se při kácení tohoto lesa zapichují do všech kolem. Dujardin est la Chef! ()

vinducha

Jízda. Ten film frčí od začátku do konce  jak na steroidech. A člověk našinec , když to vidí , tak může být opravdu jen velice rád , že má místo tady a ne tam. To si tak myslim ,že je taková malá výhoda , že  čeština je tak složitá pro jiné kultury. A dodám , že se vůbec  nepovažuji za rasistu nebo netolerantního xenofoba . ()

Fr

„SKUPINA BOJOVNÍKŮ CHALIFÁTU SE ZAMĚŘILA NA HLAVNÍ MĚSTO OHAVNOSTÍ A ZVRÁCENOSTÍ, KTERÉ V EVROPĚ NESE PRAPOR KŘÍŽE. PAŘÍŽ!…“  Pět listopadovejch dní po francouzským „pátku třináctýho“ z pohledu bezpečnostních složek. Nejdřív na tom je zajímavý jen to, jak vlastně po takový „události“ fungujou, jak se koordinujou… Později vzbudí emoce vyznavači „jinýho Boha“ a dozvíme se něco (málo) o jejich systému… a pak se konečně dočkáme taky trochu toho lovu podezřelejch. Prostě jdeme od pýky. Sběr informací, udání…. až po dramatickej závěr, kterej je (aspoň pro mě) parádní. Ale beru to spíš jako politickej poznávací zájezd, takže nic pro milovníky akce.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy na základě skutečnejch událostí. 2.) Chystám se do Paříže.  ///  Thx za titule „Piorun“.                 PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ** ()

• Natáčanie začalo 17. mája 2021 a trvalo 12 týždňov, medzi Gréckom, Belgickom a Parížom. (Arsenal83)
  • Pred vydaním film zažil kontroverziu, pretože postava svedka nosí vo filme hidžáb, čo však nie je pravda u skutočnej svedkyne v tomto prípade. Tá preto produkciu zažalovala a vyhrala, čo je aj dôvod, prečo sa na konci filmu uvádza: „Nosenie islamského závoja postavou Samie Kheloufovej [ktorá vo filme stelesňuje Soniu] je len fikciou, ktorá neodráža jej osobné presvedčenie." (Arsenal83)
  • Z bezpečnostných dôvodov sú všetky postavy a ich mená pre tento film vymyslené, aj keď hlavné postavy sú vágne založené na skutočných osobách. (Arsenal83)

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

Kdo bude letos soutěžit o Zlatou palmu v Cannes?

17.04.2022

Přesně za jeden měsíc, tedy v úterý 17. května odstartuje 75. ročník prestižního mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Obří filmový svátek konající se na francouzské riviéře letos oslaví tři… (viac)