Kyborgové - hybridní bytosti lidmi budoucnosti?

• Španielsko Cyborgs Among Us (viac)
všetky plagáty
Španielsko / Francúzsko, 2017, 105 min (Special Edition: 29 min)

Využili jsme již kapacity mozku samotného? Umělá inteligence v kombinaci se senzorovou a ovládací technologií pomáhá v dnešní době lidem s tělesným postižením zjednodušit jejich životy. Například inteligentní paže, protéza nohy nebo zařízení pro nevidomé a neslyšící, která stimulují určitá nervová centra zpracováváním vizuálních či akustických signálů. Hloubková mozková stimulace může výrazně zmírnit některé příznaky Parkinsonovy choroby. A pomocí kyberneticko-neurálního rozhraní dokáží paraplegikové ovládat počítač nebo robotickou paži pouze svými vlastními myšlenkami. Je možné, aby byly podobné technologie brzy dostupné všem – například pro zlepšení schopnosti učit se nebo zvýšení výkonnosti? Nebo aby umožnily lidem vidět ultrafialové záření či slyšet ultrazvukovou frekvenci? Kritici varují před psychologickými a společenskými následky, avšak zastánci technologií je považují za klíč k novému, lepšímu věku, kdy nám technologie umožní rozšířit naše smyslové vnímaní, paměť a intelekt. (Česká televize)