Jedna z nejznámějších a nejlepších komedií Carla Goldoniho, a zároveň jeden z nejhranějších titulů světového veseloherního repertoáru. V Čechách patří k legendárním inscenace Miroslava Macháčka v 60. letech na Národním divadle se skvělým Ladislavem Peškem jako Patronem Fortunatem a pak inscenace Ladislava Smočka. Ten svoji vizi uvedl jako čerstvý absolvent divadelní fakulty poprvé v Brně v roce 1957, a pak ještě několikrát nejen doma, ale i v cizině. Inscenace poslední měla premiéru roku 1994 v Divadle na Vinohradech, ve vynikajícím hereckém obsazení, kde byl Patronem Fortunatem Viktor Preiss. Tuto inscenci také zařazujeme do našeho cyklu Legendy českého divadla. (oficiálny text distribútora)

Leník

Překvapilo mě, jak je ta hra vyčpělá a vlastně hloupá. Takže ano, je to uřvané, ale nic lepšího se s tím asi nedalo dělat. Trojan, Preiss a Kostka skvostní. ()

ArtLucie

Uječené až hrůza, ale zábava prvotřídní :) A musím říct že excelovali všichni, a to se nestává moc často. Právem zasloužený plný počet hvězdiček. ()

Dominik44 odpad!

Byl jsem na tom v divadle... To, že jsem usnul asi hovoří za všechno... Pořád tam jenom někdo huláká... Vtip jsem vůbec nepostřehl... Občas prohozené sprosté slovo mi připadalo spíš jako vrchol trapnosti než jako nějaký vtip... Podruhé už ne-e... ()