Willie Nelson a přátelé: vyděděnci a andělé

(koncert)
  • USA Willie Nelson & Friends: Outlaws & Angels

Americký zpěvák Willie Nelson je obdivován příznivci country a folku po celém světě. Jeho hity bodovaly v hitparádách a přinesly mu řadu ocenění. Jen na cenu Grammy byl navržen třiapadesátkrát a deset těchto nominací proměnil ve vítězství. Jeho tvorbu obdivuje i mnoho jeho kolegů, a tak pro něj nebylo složité v květnu 2004 v losangeleském Wiltern Theatre uspořádat koncert Outlaws and Angels, na který si pozval celou řadu hostů. Na pódiu si s ním zazpívali takové hvězdy, jakými jsou Bob Dylan, Keith Richards, Kid Rock, Carole King nebo třeba Jerry Lee Lewis. (Česká televize)

Marze

Přehlídka amerických legend tohoto žánru. Zazpíval treba Bob Dylan. Škoda že je to spíše zanr pro starší generaci. ()

progression

Tak jsem si znovu zopáknul záznam výborného koncertu jedné z největších legend folk and country Willieho Nelsona. Nedlouho po obdobném koncertu při příležitosti Willieho sedmdesátin se opět sešlo na koncertním pódiu mnoho hodně významných hudebních velikánů. Setkání moderoval Willieho kamarád herec James Caan a postupně uváděl mnoho významných hostů. Zajímavé bylo, že přestože mnohé hudební ikony, přestože dost často jejich hudební hlavní preference byly někdy od folk and country docela vzdálené, na koncertním pódiu si navzájem velice dobře porozuměli a vyhověli. To jenom dokazuje to, že hudba je buďto dobrá anebo nikoliv a na tom (pomocí všemožných hudebních směrů a proudů) až tak moc nezáleží. To právě odlišuje ten rozdíl mezi hudebními ikonami, které toho ve svém hudebním životě dokázaly neuvěřitelně moc, přitom neztratily skromnost a pokoru a spoustou vycházejících a brzy zase zapomenutých hvězdiček, které si užily okamžiky slávy, o interpretech všemožných karaoke verzí ani nemluvě ...  Na pódiu se tady vystřídali legendy Bob Dylan, Merle Haggard, Al Green, Ben Harper, Carole King, Kid Rock, Shelby Lynne, Keith Richards, Jerry Lee Lewis a mnoho dalších. Jen mi přišlo trošku líto, že na pódiu nezazněla (anebo se do záznamu nevešla) překrásná píseň "Angel flying too close to the ground". Ta mi (jako moje srdcovka) zní v uších velice často.  https://www.youtube.com/watch?v=PbNTK0Q3qPA Nedávno oslavil Willie Nelson požehnanou devadesátku a jak jinak než stylově na koncertním pódiu spolu s plejádou hudebních gratulantů !   https://www.youtube.com/watch?v=TmfBh8i7s90 ()