Eiga Odd Taxi: In the Woods

• Japonsko 映画 ODD TAXI イン・ザ・ウッズ (viac)

Jeoffrey

Na tento film jsem se opravdu hodně těšil, protože jsem očekával, že mi přinese nějaké uspokojivé rozhřešení finální scény ze seriálu. Měl jsem od toho, jak to autoři nakonec rozseknou, velká očekávání, předpokládal jsem, že to bude napínavé, dramatické a že tam bude nějaký intenzivní a zajímavý dialog mezi naším taxikářem a jeho poslední seriálovou cestující. No a jsem hodně zklamaný, protože na to nedošlo. Samotné finále, na které jsem se třásl, je nakonec jen cca dvouminutová nejednoznačná scéna, jejíž konečné vyústění přinese až jeden záběr v závěrečných titulcích. A tak jsem si během dvou hodin znovu prošel příběh původního seriálu, který mi sice byl podávaný docela zajímavou formou, ale trpěl jsem tím, že jde vlastně jen o výcuc ze seriálu, a tak všechno co se stane vlastně znám a rozšíření příběhu a motivací postav je opravdu jen minimální. Tím, že jde o převyprávění v menším formátu je také spousta věcí osekaná a chybí mnohé skvělé dialogy a scény, které na mě v seriálu tak zapůsobili. Takže ve výsledku je Odd Taxi: In the Woods jen takovou obyčejnou průměrnou kompilací z pro mě skvělého seriálu, která ale nepřináší nic moc nového, což vzhledem k očekáváním spíš zamrzí a celkový dojem, i když je základem pro mě tak kvalitní látka je díky samotnému finále jen nevýrazné „meh“. 5/10 ()