Andalusie, kráska jihu

(TV film)
  • Francúzsko Andalousie, la belle du Sud (viac)
všetky plagáty
Francúzsko, 2021, 52 min

Réžia:

Julien Bur

Krása jihu Španělska zapsaná do krajiny, historických památek a nezaměnitelné atmosféry... Andalusie, ležící na rozhraní Afriky a Evropy, je zemí kontrastů. Díky své poloze v jižním cípu Pyrenejského poloostrova ji omývají vody Atlantského oceánu a Středozemního moře. Je křižovatkou římské, vizigótské a arabské civilizace. Právě zcela unikátní historické dědictví společně s krajinou a kulturou činí z Andalusie zcela výjimečné místo. Mimo rozmanitého pobřeží si návštěvníci rozhodně užijí návštěvu Sevilly, jedné z nejprestižnějších turistických destinací v Evropě, ale také Granady s majestátním palácem Alhambra. (Česká televize)

Narciska

Krása nejteplejší části Španělska, ideální na návštěvu během naší zimy, v mnoha aspektech, jídlo, architektura, býčí zápasy, ušlechtilé plemeno koní, zpracování oliv, prolínání kultur, vřelost a bezprostřednost Španělů, příroda. ()

Teachman

Tento televizní dokument je jak vizuálně působivý, tak informačně přínosný. Mnohdy byl ale moc zkratkovitý. Doporučuji ho nejen do výuky zeměpisu. ()