Shen Yi je neobyčejný umělec, který za sebou před sedmi lety spálil všechny mosty a zmizel z uměleckého světa. Před sedmi lety totiž za ním přišla žena, která mu přinesla fotku dítěte a požadovala po něm portrét muže, kterým se onen chlapec měl po letech stát. Shen Yi jí vyhověl a onoho muže to stálo život. Bohužel ani po sedmi letech jeho vrah nebyl dopaden, Shen Yi totiž nedokázal dotyčnou ženu popsat ani tehdy ani za následujících sedm let. Ve snaze přijít celému případu na kloub se přihlásí k policii jako portrétista. Ale policista Du Cheng ho u policie nechce ani vidět. Nevěří mu a viní ho z oné vraždy před sedmi lety, kdy přišel o život člen policie a jeho mentor. (Lex.San)

Lex.San

Pamatuji si, že jsem Under  the Skin chtěl sledovat již v době, kdy vycházely jednotlivé díly, ale nějak jsem se k tomu nedostal. A je jen a jen dobře, že jsem si tenhle seriál pustil, až když byl kompletní, čekat týden na další díly by bylo hodně náročné.**** Musím říct, že Under  the Skin je pro mě zatím velkým překvapením téhle sezony. Seriál mě chytil už od prvního dílu a až do konce mě nepustil. Jako divák jsem prostě neměl šanci se nudit. Jednotlivé případy byly nejen zajímavé, ale měly i své lidské rozměry, vyšetřovací tým byl sympatický a ústřední dvojice si prošla pěkným vztahovým vývojem.**** Zajímavým aspektem je samozřejmě zapojení umění do celého seriálu. Ponechme stranou, jak hodně reálné je to, co náš hlavní portrétista předváděl, protože já to posoudit nedokážu, ale pravdou je, že jsem na to přistoupil a bavilo mě to. Až do konce. Ten se zdál být prozářen sluncem, nebýt těch posledních pár minut. Jop, lobuji a těším se na potenciální druhou řadu – silné 4* (9/10) ()