Tiger v akcii

• Česko Tygr v akci (viac)

Pašerák lidí Carson (Van Johnson) se kvůli pohledné Francouzce Tracy (Martine Carol) vydává na nebezpečnou misi do albánského vnitrozemí. Cílem má být osvobození jejího bratra Henryho, bývalého moskevského diplomata, zadržovaného v zemi albánskou tajnou policií. (dopitak)

Martin741

Nejdem pisat brojlery, boilery ba ani spoilery, len spomina sa tam Albansko a celkovo dej je dost zamotany. Sean Connery prerazil az bondovkou Dr. no, takymito sivymi, sedivymi priemermi by neprerazil nikdy : 67 % ()

dopitak

Nějak jim tam neseděla časová osa. Když se Carson a Tracy vydávají z úkrytu a loučí se u náklaďáku s Kolem Stendhem, je přibližně poledne (sám Kol říká, že tu bude zase zítra v poledne). Jdou do vesnice vzdálené 3 km. Projdou jí a v domě s varhany najdou Henryho. Chvilku povídají a pak se vydají na zámek k hraběnce. Ta je posadí ke stolu, ale oni už spěchají (prostřih na čekajícího Kola), protože je další den poledne. Kam zmizel den, není jasné a Terence Young si sypal popel na hlavu oprávněně (viz příspěvek kolegy Svadbose). Martine Carol nechybí potřebný sex appeal a ve chvíli kdy jí Sean (nepoznal jsem ho) roztrhl blůzku, těšil jsem se opravdu hodně. S Van Johnsonem jako hlavní postavou jsem neměl problém, ale postava Herberta Loma byla zklamáním, čekal jsem důstojnou postavu a dostali jsme šaška. Akční béčko, které nalákalo lokacemi (Řecko, Albánie). Informace pro dabingforum: V českém znění: Pavel Soukup, Dagmar Čárová, Václav Knop. Dále hrají, v českém znění: Martin Zahálka, Vladimír Čech, Viola Zinková, Miriam Chytilová, Miloš Vávra, Tomáš Juřička, Jan Hanžlík, Libor Terš, Jan Palouš, Adam Lanči a další. Pro televizi Markíza vyrobil Film Export Home Video. ()

r007

Dost nudný film i přes to, že je rádoby akční. Shlédla jsem ho kvůli Seanovi, a má roli opravdu netypickou, myslím, že by ho poznal málokdo, protože normálně nemluví, spíš huhlá v opilosti. Scénář je asi největší slabinou filmu, tak aspoň že je tam krásná příroda. Rádoby vtipné narážky přestanou být vtipné asi po půl hodině a chumel dětí vláčející se s nimi na hranice je dost absurdní. No, nějak se začít musí ! Terence i Sean si polepšili o pět let později. Terence už tenkrát tušil Seanovu budoucnost, když viděl jeho živelné herectví. Sean se ho prý po filmu ptal, jestli z něj bude hvězda. Terence mu odpověděl, že teď ještě ne, ale v dalším filmu ano. Měl pravdu, příští jejich společný film byl D. No ()

Svadbos

Van Johnson hrá dobrodruha, ktorý prepašuje Martine Carol do Albánska, kde tajná polícia zadržiava jej otca. Čo najviac priťahuje na tomto typickom B-čku, je prítomnosť Sena Conneryho, ktorý tu stvárňuje Johnsonovho romantického súpera. Samotný Terence Young, režisér filmu sa vyjadril, že film je "strašne a zle natočený" a Johnson nie je vyrovnaným partnerom Conneryovej ohromnej sexualite. ()

• Natočené na motívy románu Jamesa Wellarda. (Svadbos)
  • Režisér Terence Young svůj film zhodnotil jako hrozný, špatně napsaný a špatně zahraný. (Locksley)