Neznámá Bosna a Hercegovina

(TV film)
  • Nemecko Bosnien und Herzegowina (viac)
Nemecko, 2021, 2x43 min (Alternatívna 2x52 min)

Divoká a neznámá země přímo v srdci Evropy. Bosna a Herzegovina nabízí všechny možné přírodní krásy – kaskádovité vodopády, nedotčenou říční krajinu a drsné horské masivy. Bosna a Herzegovina vás okouzlí drsnou krásou krasové krajiny na jihu země, ale i nedotčenou přírodou na hustě zalesněném severu. Vzácná a ohrožená zvířata se volně potulují po údolích a na úpatích hor hlubokého pralesa Perućica. Místní panenská příroda nabízí návštěvníkům nedotčené životní prostředí, které je působivě různorodé. Nechte se zlákat jeho půvaby a nenechte si ujít okouzlující přírodovědný film Neznámá Bosna a Herzegovina. Zjistíte, co dělají divocí mustangové v pohoří Cincar, jak vznikly vodopády podél řeky Trebižat a kde hledat rejnoky a škorpiony ze zátoky Neum. (TV Prima)

Marze

Posledni evropska divocina. Krasna zeme pokryta z 60% uzemi lesy. Pekne turisticke zastavky.  Dokument na televizi Prima Zoom. "Angela Merkelova nam odvezla vsechny kvalifikovane lidi" rika mistni obyvatel. Pred rustem HDP a loteriji rakoviny spise preferuji zachovalou prirodu s pitnou vodou v rekach. V Sarajevu jsem na kraji krasneho pohori Belasnica byl,ale lanovka, kde byla zimni olympijada v rice 2007 nejezdila a pod ni prostor odminovavali vojaci z Bundesweru. ()