Semantic Error

Predloha:

Jeosuri (komiks)

Kamera:

Gyeomseo Ahn

Student informatiky Chu Sang Woo je ztělesněním nepružné a přísné osoby, která dodržuje pravidla. Při práci na skupinovém projektu humanitních věd s příživníky, kteří se vůbec nesnaží, se Sang Woo rozumně rozhodne odstranit jejich jména ze závěrečné prezentace. Netušil však, jak moc se zaplete s člověkem, jehož studijní plány v zahraničí se kvůli tomuto projektu zhatily. Zapojená osoba je hvězda kampusu, kterou všichni znají, Jang Jae Young z katedry designu. Má všechno od schopností, vzhledu, rodinného zázemí a dobrých vztahů až na jeden velký problém: Chu Sang Woo. Co se stane, když spolu musí pracovat inženýr a umělec, jejichž povahy jsou jako olej a voda? Jang Jae Young je jako sémantická chyba v dokonalém světě Chu Sang Woa. Podaří se Sang Wooovi tento problém vyladit? (TeryToman95)

emkon

Velmi povedený a koukatelný seriál, který chytí za srdce. Na korejské poměry překvapivě dobrý. Škoda jen, že seriál je poměrně krátký, jen osm dvacetiminutových epizod. Potenciál rozvoje postav a děje by byl obrovský. Chápu ale snahu tvůrců ctít knižní předlohu. ()

Petra321

Prečo som sa tomu tak dlho vyhýbala? Dostalo sa ku mne, že Semantic error je jeden z najlepších kórejských BL, ale aj tak som ho stále odkladala. Určite si prečítam aj predlohu. Krátke epizódy ubehli rýchlo ako voda, no predsa dokázali poskytnúť skvelý zážitok. Ikonická scéna v bare si získala moje srdiečko rovnako ako hlavné postavy. Poznáte porekadlo "Protiklady sa priťahujú"? Tak Jaeyoung a Sangwoo sú jeho stelesneniami. ()

Ignacia

U korejských BL obecně oceňuji jejich stručnost a stopáž do půl hodiny. Nicméně, u tohohle seriálu jsem díly hltala tak, že to skončilo příliš rychle. Zápletka velmi prostá a předvídatelná (co se škádlívá,...), zpracování ale dobré a hlavní herci chemií oplývající, především pak nádherných 194 centimetrů Park Seo Hama. Nejvyšší Korejec, jakého jsem kdy viděla, makes my heart melt. Herci neměli moc šanci nějak více vyniknout, tak se těžko hodnotí herecké výkony. Co odehráli, tak odehráli slušně, zbytek je na scénáři. Cover krátký a chytlavý. Není co dodat, doporučuji, je to rychlovka na 2 večery, milá a příjemná. ()

jiri.twist

Špičkový seriál a nebudu nic zakrývat, když sdělím, že jsem se na něj rád po epizodách díval i kvůli nádhernému zjevu herce Park Seo Ham-a. Sice příběh nebyl v ničem moc inovativní, ale byl celkově zajímavý, i vedlejší postavy byly fajn a nebyly jako mnohdy v jiných projektech otravné, ve zpracování mi vadila jen minidrobnost. Co mě nevyhovovalo, bylo neustálé polovičaté vykání u hlavní dvojice, i když to bylo zřejmě správně přeloženo ... 910109 ()

• Seriál se držel od začátku vysílání v TOP 3 nejvíce sledovaných seriálů na korejských streamovacích zařízeních. (TeryToman95)
  • Představil role Jang Jaeyounga, Park Seoham, nastoupil ve dne vysílání poslední epizody seriálu do povinné vojenské služby. (TeryToman95)
  • Seriál je inspirován předlohami v podobě manga komiksu a románu se stejným názvem „Semantic Error“ autorky Soori Jeo. (TeryToman95)