Hudební profil - Pavel Bobek

všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1980, 24 min

Účinkujú:

Pavel Bobek, Jan Vala (moderátor)

V rozhovorovém pořadu s písničkami odpovídá Pavel Bobek na otázky Jana Valy. Zpívá své nejznámější hity, mj. "Oh, Ruby", "Vincent", "Nádherná kráska", "Zpívej a zkus se životu dál smát"... Známý český zpěvák Pavel Bobek (1937–2013) se ve svém interpretačním umění zaměřoval především na americké písně. Vystudoval architekturu na Českém vysokém učení technickém v Praze. V šedesátých letech byl zpěvákem skupiny Olympic, pak vystupoval nejčastěji s Country Beatem Jiřího Brabce. S ním se v roce 1967 stal stálým členem divadla Semafor, v němž působil až do počátku devadesátých let minulého století. V roce 1978 si zazpíval s americkým country zpěvákem Johnnym Cashem, což bylo dle Bobkových slov "neobyčejné a nezapomenutelné". O dva roky později byl oceněn za zásluhy o rozvoj country music u nás ziskem Zlaté porty. Ke konci svého života vystupoval se skupinou Malinaband v čele s Lubošem Malinou. S Robertem Křesťanem nazpíval kulturní veřejností velmi ceněnou píseň „Ještě není tma“. (Česká televize)

honajz

Honza Vala to moderátorské řemeslo prostě uměl, ať byl tehdy, jaký byl (myšleno politicky a nijak urážlivě). Tenhle díl Hudebních profilů má styl, odněkud někam jde, rozhovory sice nejsou kdovíjaké , ale ono na tak malé ploše se nedá moc rozpovídat (ačkoliv třeba to o těch začátcích nebo o Grossmanovi mi přišlo hodně od srdce) a výběr písniček je podle mne velice dobře seskládaný. Potěšilo mě to. A překvapilo, jak přes určité rozpaky nebo vnější postoj "mouchy snězte si mne" je Pavel Bobek vnitřně bohatý člověk. ()

milanista

recitál mého oblíbeného zpěváka, skvělé písně. Za mne musím ubrat hvězdu za černobílé zpracování v roce 1980 a hlavně za zbytečné a někdy stupidní otázky Jana Valy. Bez něj by to bylo za 100% ()