Vavča

Kenmoči Reiko (Ajase Haruka) je všehoschopná právnička, která ovšem ráda jí, a hlavně vždy chce svůj případ vyhrát a shrábnout vysokou odměnu. Jednou však vystoupá příliš vysoko, že už pod ní schody nejsou, musí se z prestižního místa pakovat. Náhle přijde závěť, ex-přítel z univerzity si na ní vzpomněl, ovšem nejen na ni, ale i další ženy... Zatímco jiné mají peníze, nemovistosti, šperky, ona dostane právní kancelář v sešlém domě... Reiko se ovšem šance na bohatství nevzdává a jde si za svým. Ajase Haruka je naprosto výborná v roli tvrdohlavé, svérázné a značně inteligentní právničky. Seriál klame tělem, začíná jako záhadná detektivka s neuvěřitelně silným obsazením (Ikuta Tóma,  Kaname Džun, Fueki Júko, atd.), jenže časem se ukáže, že hlavní postava bude Keitaró Šinoda (Jó Óizumi), který byl osobním sluhou ex-přítele Reiko. Je to naivvní, snílkovský, vynikající kuchař a milovník tajemných detektivek obstarožního střihu. Spolu s Reiko budou řešit záhady a právní případy. Seriál v sobě kombinuje detektivku, drama, občas i trochu komedie (takový ten kameňácký, černý humor). Nabízí divákovi možnost, aby si případ vyřešil sám ještě před postavami, když mu dává vodítka a hraje si s ním, čeho si postavy všímají... Vcelku originální a neobvyklý námět (nevychází z mangy, ani knihy!), který přináší velmi osobité charaktery, Ajase Haruka je fakt boží, ale poteší i ostatní v dalších rolích. Komorní hudbu dodal Kendži Kawai, asi seriálu nadržuji, protože ne vždy měl napětí, nebo spád, ale ty interakce postav stály za to, tak povedené charaktery jsem už dlouho neviděl (mazaný právník Cucui, doslova jezevec má přezdívku v sérii, asistentka Sae, atd.). Milovníci starších knižních detektivek i filmových starých klasik budou určitě nadšeni množstvím odkazů. Dávám 3,5*, ale zaokrouhluji na 4*, za další sezónu bych se nezlobil, sledovanost 9,1% naznačuje, že taková šance existuje. ()