Da zhang fu ri ji

• Hongkong 大丈夫日記 (viac)

Lacike

Komedia o bigamistovi (Chow Yun-fat), ktory je uz rok zenaty s dvomi zenami (Sally Yeh, Joey Wang) a pomaly sa blizi chvila, ked ho obidve zeny odhalia. Nastastie ho neustale kryje jeho verny kamarat (Waise Lee), takze im to este nejaku chvilu potrva. Namet ktory ma potencial na skvelu situacnu komediu. Bohuzial styl humoru je jednoduchsi a situacie ktore hlavny hrdina musi riesit, aby sa neprezradil nie su prilis vynaliezave. Skôr naopak. Jednoducha vychodzia situacia je absurdne stupnovana az to prekroci mieru, ktoru som bol ochotny akceptovat a namiesto zabavy je to skôr trapne. Najviac mi vadilo, ze obidve manzelky z toho neustale vychadzaju ako uplne blbe zenske, kedze im tak dlho trva kym Yun-fata odhalia a to napriek tomu, ze vsetci traja spolu travia cas. Yun-fatove vysvetlenia nie su absurdne ale doslova nezmyselne. Styl humoru sa nezlepsi ani ked ho konecne odhalia a pripravia si plan pomsty. Nastastie sa tam obcas najde slusny vtip, ktory ma pobavil a najlepsie je hudobne cislo v ktorom Yun-fat zaspieva chytlavu zabavnu pesnicku, takze raz sa to da pozriet, ale znova to vidiet nemusim. 5/10. ()