Předpověď lásky a počasí

• Južná Kórea 기상청 사람들: 사내연애 잔혹사 편 (viac)
Južná Kórea, 2022, 18 h 9 min (Minutáž: 62–83 min)

Pečlivá meteoroložka a její bezstarostný kolega zjistí, že s láskou je to jako s počasím a předpověď nemusí vždycky vyjít. (Netflix)

Karmel

Korea bere své počasí velmi vážně. Chápu, nemají to jednoduché a tak v tomto seriálu mělo počasí hlavní roli. Song Kang se zřejmě mým oblíbeným hercem nestane. Zahrál v podstatě stejně jako v Nicméně: neustálý prázdný výraz (s úsměvem nebo bez) emocionálně poškozeného člověka. Pro roli v Nicméně to bylo vhodné, ale v tomto „románku“ to je zoufale málo. Park Min-yeong na mne působila jako robot: chůzí, držením těla, výrazem ve tváři, a ještě ke všemu „díky“ scénáři, vždy tak všechápající… Neměli to lehké, protože jejich interakce probíhala hlavně v officu, ale svou šanci promarnili. Vůbec to mezi nimi nefungovalo, na mne se emoce nepřenesla žádná. Ani vedlejší postavy to tentokrát nezachránily, snad jen hlavní meteorolog byl zajímavě napsaný i zahraný. Hudba slabý průměr. A nemůžu vymazat z hlavy ty scény kde hlavní postavy stojí v odstupu naproti sobě a dlouze na sebe zírají - v openspace plném zvědavých lidí před kterými svůj vztah urputně tají. Nastudování a zpracování tématu „předpověď počasí v KMÚ“ mají tvůrci za 5 hvězd, zbytek byl v podstatě jen ufňukaný. Hodnotím hodně nízko, bylo to zklamání ve všech směrech. ()

Rozarka18

Typická kórejská "kancelárska" k-dráma s problémami  človiečikov zo Soulu. Problémy plávajú po povrchu a chýba im skutočná hĺbka, ako to v reálnom živote často býva. Ale je to príjemná oddychovka, ktorá je v dnešnom šialenom čase tak potrebná a mám rada Songa Kanga odkedy vyliezol na obrazovku. A ešte...som vášnivý sledovateľ predpovedí počasia (vlastne to už  je to jediné, čo na verejnoprávnej  TV pozerám), takže  zvyšujeme hodnotenie  na 4*. ()

Denila

Musím ač nerada, snížit hodnocení z původně zamýšlených čtyř hvězd na tři. Téma počasí a situace v pracovním prostředí mě přestaly bavit okolo 13. dílu. Dokoukala jsem, ale chybělo nadšení. Takový ten pocit ,,Nechci si pustit poslední díl, protože už to končí.. na co budu koukat." Ve výsledku mě více zajímal příběh sestry. Jinak příjemné, oddechové, bez nátlaku na emoce. ()

Pethushka

Seriál si to u mě pokazil až v posledních dvou epizodách, kdy se děj začal strašně táhnout. Nevyčerpatelné téma - počasí - ke konci začalo být přece jen už ohrané, a já se vsázela sama se sebou, kolik dramatických deštivých zápletek ještě snesu. A to mě přirovnávání meteorologických jevů k náladám ve vztahu ze začátku tolik bavilo. Líbilo se mi téma budování nového vztahu po rozchodu, kdy si s sebou nesete předsudky z toho předešlého. A taky, že seriál nevypráví jen jeden nebo dva milostné příběhy, je jich tu hned několik, a všechny jsou zajímavé. Naprosto skvělý mi přišel i střih a záběry na detaily. S hereckými výkony jsem spokojená, Song Kang byl tentokrát v roli přesně podle mého gusta. ()

Nam.94

Po zrychlení na 1,75 nebo 2,00 se na to dá mnohem lépe dívat,  díly jsou příliš dlouhé,  často se nic neděje a postavy se na sebe klidně 4 minuty dívají a nic neříkají. Za mě docela propadák,  jako nefanouška počasí mě ani nebavilo, jak v každém díle bylo hlavní temou počasí (koukám na romantickou komedii ne na předpověď). Hlavní pár byl takový... pokulhávající,  Min-yeong nemá žádné emoce, necítím chemii,  necítím jakékoliv štěstí které by prenasela na diváka když je šťastná,  taková prázdná nádoba která nemá jak zaujmout.  Song Kang byl o něco lepší,  na začátku se mi hodně líbil,  bezstarostný, zábavný a na diváka to dokázal přenést později se ale ukázaly jeho nedostatky a problémy v minulosti a jeho hraní šlo těžce z kopce.  Na konci mě mnohem více bavil vztah druhého hlavního vztahu a hlavní meteorolog, vztah její sestry se mi zdál hodně zbytečný.  Znovu bych se na to už nepodívala,  nespíš to může bavit fanatickeho fanouška do počasí ale pokud hledáte romanťarnu tak hledejte jinde, tady po ní není ani stopy. ()