Bohatý mladík s kamarády z elitní soukromé školy vyšetřují sérii podivných nadpřirozených událostí a odhalí přitom temné spiknutí. (Netflix)

Aurus

8/10. Za mě velké překvapení. Tento horor je docela dost originální a je sakra hodně dobrý a ponurý. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela dost časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě horor který každý musí alespoň jednou vidět. Doporučuji. ()

Kienast

Najednu stranu to má spád a furt se něco děje, jenže to působí jako by "pejsek s kočičkou dělali dort" vezmete: vykulenýho kluka s traumatem, démony, halucinace, vyvolávání duchů, parazitickou houbu, invazi lupičů těl, reinkarnace a švédskou trojku a máte Privilegium. Navíc ten závěr je hrozně uspěchaný a úplný konec působí jak kdyby se jednalo o pilot seriálu. 4/10 ()

borec999

Horor teda ani náhodou- Privilegium obsahuje jedny z najtrapnejších pokusov o ľakačky, ktoré bude predvídať snáď aj človek čo videl tak 2 horory za život, plus ani z hľadiska napätia to nie je žiadna sláva. Prečo teda tie 2*? Našťastie príbeh je na tom o niečo lepšie. Síce sa tu mieša všetko možné od posadnutia, cez traumu z minulosti, parazitické huby, exorcismus, lovcov duchov, prevteľovanie, konšpiračné teórie až po, demonov a neviem čo ešte, ale vcelku takýto dejový mišung spolu s pár mysterióznymi náznakmi dokáže aspoň ako tak držať divákovu pozornosť (aj keď so zatajeným dychom som film  rozhodne nesledoval a občasnej nude som sa aj tak nevyhol). S postupným odkrývaním kariet a blížiacim sa koncom zrejme uhádnete o čo cca ide a žiadny šokujúci twist sa nekoná. Záverečné posolstvo SPOILER v štýle antivaxerov- hlavne neverte žiadnemu famraeutickému korporátu, pretože ten sa vás snaží buď podmaniť, ovládnuť alebo zabiť KONIEC SPOILERU je podľa mňa zrovna v dnešnej dobe celkom na zváženie vypúšťať do éteru, ale budiž- je to len fikcia a film tak na čo sa rozčuľovať. Vo výsledku, ak Privliegium beriem ako mysteriózny triler tak nejde o úplny brak, ale určite ani dielo, ktoré som potreboval nutne vidieť. 2* a pre tento krát Netflixovská slabota. 35% ()

Morholt

Celkem koukatelná blbina s ne úplně špatným nápadem, ale jak už tady bylo napsáno, potenciál zůstal nevyužit. Z mého pohledu je problém především v tom, že tvůrci tu těch aspektů chtěli obsáhnout strašně moc, což ve finále působilo trošku chaoticky. Chyběl mi i nějaký moment hodný zapamatování a konečné odkrytí karet také nepřineslo nějaké to " ty vole to jsem fakt nečekal". Ale na jedno kouknutí bez zapnutého mozku je to fajn. 55% ()

Astaroth12

Tento film nie je ničím výnimočné dielko, ale zato vobec nenudí a dobre sa pozerá aj na ústredné hlavne postavy. Film ma slušnú myšlienku, ale v jeho neprospech hra najme to, že nie je originálna a ani výnimočná. Podobne ladených filmov je už veľmi veľa. Zaujímavé bolo , že najprv sa to tvári ako filmy o exorcizme a napokon sa to prehupne celkom inam, takže zvrat aj koncova pointa ma troška prekvapili, ale nie šokovali, na to treba viac odvahy sa odviazať, čo tento film nemal. Ale čo mi najviac na filme vadilo, bola postava toho prízraku, bola fakt lacná, ako z tretej cenovej skupiny. Takže film neprekvapil, ale určite má ani nenasral, tak vládne celková spokojnosť i keď, je to len za slabé 3*. ()