Reset

Vavča

Série, která v Číně sklidila velký ohlas,  studentka Li Shi Qing (Zhao Jin Mai), a herní designér Xiao He Yun (Bai Jing Ting) jedou autobusem 45, který vždy neomylně skončí v plamenech, musí přijít na to, jak se ocitli v časové smyčce a nehodě/teroristickému útoku zabránit. Střídmá minutáž, menší počet dílů jsou plus, stejně jako sympatické hlavní obsazení. Co nevydýchávám je propagace čínských společenských hodnot (veřejné fízlování a sebeudávání se) a glorifikace policie, která je v seriálu celkem dost neschopná. První třetina mě bavila hodně, někdy po půlce se to začne rozpadat do osobních příběhů cestujících. Hlavní hrdinka je sice zpočátku sice trochu na zabití a mesianista, ale časem pochopí, že se musí chovat normálně. Seriál určitě má nápady, napětí, je to zajímavé jako kontakt s tím, co považuje tamní publikum za vynikající. Na západě by si to neškrtlo, některé příběhové linky a řešení mě iritovaly, přesto na čínské poměry slušná série. ()

cxxj

Výrazně lepší než jsem čekal. Trochu škoda, že neexistuje dabing do AJ, aby člověk nemusel číst každé slovo, ale zase originální hlasy mají něco do sebe. Bohužel musím principiálně strhnout body za pár silně propagandistických motivů (ano, je zcela jasné, že jinak by to PRC nedovolila vydat, ale stejně) ala: anonymní uživatelé jsou zlo a vlastně to je celé jen kvůli tomu, že se někdo nebojí na internet napsat něco škaredého. Dále trochu škoda že pár věcí bylo silně předvídatelných.  Celkově zde ale bylo pár opravdu zajímavých postav a spousta z nich bylo i uvěřitelných. Celkem zajímavá sonda do jiné kultury. Asi bych bez propagandy uvažoval nad 4* ale kvůli ní a silně přikrášlenému čínskému městu, které počtem obyvatel na obrovských ulicích připomínalo spíše poklidnou dědinu, Je to slabší 3*. Ale i přesto nikoho neodrazuji od zhlédnutí. ()