Sám v divočine

(TV film)
  • Česko Dodržet slib (viac)
všetky plagáty

13-ročný chlapec zostáva sám v divočine, aby strážil pôdu, kde si chce jeho rodina vybudovať farmu. Týždne čakania na otca sa však menia na mesiace, mesiace na ročné obdobia, a nikto neprichádza, pretože rodinu zdržiava nielen zlé počasie, ale aj smrteľné choroby. Mattove šance na prežitie v divočine sú čoraz menšie, chlapec však chce dodržať sľub, že pôdu ustráži. Zachránia ho penobscotskí Indiáni, ktorí ho naučia ako prežiť, ale dajú mu aj lekcie o dôvere, priateľstve a nádeji... (oficiálny text distribútora)

GAVIN17

Film kdysi dávala Česká televize a od té doby ho mám na VHS. Jeden z nejlepších filmů s indiánskou tématikou pro mládež, jaký jsem kdy viděl. Nejvíce mne uchvátilo zobrazení vznikajícího přátelství mezi bílým a indiánským chlapcem, které zcela správně podporoval děd indiánského mladíka, který správně předvídal, že jedině skrze mládí lze dojít k porozumění mezi indiány a bělochy. Velice pěkně je v krátkosti ukázán život lesních indiánů Penobscotů na východě amerického kontinentu. Život v neporušené divočině a odhodlanost poctivých osadníků, kteří chtějí žít v míru se všemi dobrými lidmi je dalším velkým kladem filmu,takže mu nemůžu než dát 5 hvězdiček. ()