Pavel Dorotka: Vzestup filmaře

všetky plagáty

honajz2

Jsem teda čekal víc, Dory... Hlavně jsem teda doufal, že to bude mít minimálně hodinu, ale 6 minut??? To byl krapet podraz vůči fanouškům fascinovaných někým, jehož život by vyšel minimálně na 5 tlustých knih... Ale abych jenom nehanil, tak těch 6 minut bylo skutečně hutných a Mistr v nich opět nezklamal. Je znát, že scénář o sobě psal sám Dory, protože tak divný slovosled má jenom on, nicméně ve spojení s Šebiho nadšeným přednesem to bylo zase naprosto skvostné. Doryho filmařský vzestup začal u epizodních rolí v pořadech na Barrandově, ale představte si, on to z malých epizodních rolí dotáhl na větší epizodní role stejných projektů! A úplný vrchol jeho kariéry byl samozřejmě seriál Pavel Dorotka: Historky ze života, díky kterému se stal strašně slavným, jak jinak. Nejvíc mě ale stejně dostalo závěrečně vyznání, které celému světu říká, že bychom si konečně měli uvědomit Doryho genialitu a dokonalost, když se (samozřejmě perfektně) věnuje tolika věcem a hlavně bychom měli být šťastní, že žijeme v JEHO době. To už mě úplně odrovnalo a zachránilo zklamané dojmy z hodně krátké stopáže, protože Dory v tom svém obrovskému narcismu, ehm, chci říct nedozírné dokonalosti, neustále stoupá výš a výš, až fakt jednou dosáhne bodu, kde se označí za druhý příchod Krista. Nemůžu se toho dočkat, opravdu. Teď se ale těším na Filmaře Pavla Dorotku, který doufám bude mít minimálně dvě hodiny, protože přesně to jako Doryho nadšený fanda nutně potřebuju. Láska i zrada byla skoro dokonalá, ale od Filmaře mám skutečně vysoká očekávání :D Btw střih scén je taky dokonalý, prostě jsou použité ty samé záběry, které Dory nahrál na svůj kanál a nic jako editace tu neexistuje, i u scény jeho výstupu v ČSMT je použita ta scéna, která je točená mobilem a neustále na ní vyskakují zprávy z messengeru :D Btw, netušil jsem, že citát roku bude už teď v lednu - prej mám velký ego, vždyť je to teprve 6 dokument o mně - Pavel Dorotka, 2022 Slabé 3* ()

monika.lavri odpad!

Opakovaně vyzývám ČSFD, ať tento profil psychicky narušené osoby smaže. Tento člověk dělá neustále jen ostudu, sem určitě nepatří! Opět naprostá tragédie, jako vždy. Víc netřeba nic dodávat. ()

Spacecore

Není tajemstvím, že stěžejním motorem Pavlovy tvorby je zdejší profil na ČSFD. Díky němu je jeho tvorba patřičně oficiální a má tak (v jeho očích) punc opravdovosti a jakési imaginární pseudokonkurenceschopnosti. Některé (ne všechny, ale některé určitě) Pavlovy výdobytky byly vytvořeny jen a pouze za účelem dalšího zářezu na ČSFD, tím jsem si jistý a vlastně to Pavel ani netajil v Superstar či v jaké to byl soutěži naposledy. No a máme tu nový rok 2022 a Pavlovo nutkání ho vede k vydání nového díla, aby se zařadilo do jeho videografie s tímto novým a čerstvým datem. Musel se tedy vytvořit další dokument. Je to recyklace již stokrát viděného archivního materiálu, což je škoda, že Pavel již dlouho stagnuje a doufá, že z toho, co již bylo vytěží ještě nějakou další slávu v budoucnosti.. Nicméně o co jde je tradičně výtečný Šebiho monolog, tentokrát opravdu tlačící na pilu toho, že je Pavel génius a abychom si to už sakra uvědomili. No, pobavilo to, dlouhé to bylo akorát, nedostavil se pocit nesnesitelnosti, takže dávám slabší 2 hvězdy, hlavně tedy za Šebiho. Mistrův rukopis je v monologu samozřejmě znát, ale jako další dokument v řadě nepřináší nic nového a všichni víme, že Pavlovu kariéru zachrání jenom další nový materiál, ještě několik takových recyklací a dojde k opravdu smutnému vyhasnutí naší filmařské hvězdy. ()

• Dokument měl vyjít už v roce 2021, ale premiéra se o rok posunula. (lalabo)