The Coven

• USA The Long Night

Bossi123

Hned na začátku mě zaujala hudba, novodobá, kterou bych nečekal v hororu, nicméně která později dodávala filmu tu správnou atmosféru. Celé to začíná jako velká idilka, ale hned na začátku je naznačeno, že tomu tak dále nebude, což je ovšem jen takové připomenutí, jelikož divák ví, že se jedná o horor, takže je jasné, že to idilka rozhodně nebude. Pochopitelně, v domě, kam se přestěhovali, se dějí divné věci (viz had, záhadná postava u rybníka, zápach). Tady bych se trochu pozastavil, protože mi tato scéna nepřijde moc logická - naši hrdinové se stěhují do domu, kde je má přivítat nějaký muž, který tam ovšem není, i tak tam však jdou a už je ani nenapadne muže dál kontaktovat. Objevuje se zde i známý motiv, kdy dívka tvrdí, že s domem je něco špatně a je to právě ona, kdo má jako první nějaký mystický zážitek. Její přítel je k tomu více skeptický a záhady připisuje místním, kteří nemají rádi cizince. I on však dojde prozření. Scény s "KKK" byly fakt děsivé, což bylo hrozně fajn. Grace má zřejmě nějaké flashbacky na své dětství. Nakonec to byl vlastně dobrý film, nicméně některé scény nedával úplně smysl, jak jsem již předtím avizoval a také zápletka nebyla nijak originální, takže dávám 4 hvězdy. ()

SpicyNugget

Grace se svým přítelem Jackem odjíždí na návštěvu k panu Caldwellovi, který Grace slíbil najít její rodiče, které nikdy nepoznala. Caldwell pošle Grace zprávu, ať na něj doma počkají, že se zdrží. Klíč najdou pod rohožku a vejdou dovnitř. Pan Caldwell se dlouho nevrací a pozemek začnou okupovat šílenci v hábitech a s maskou kostry na hlavě. Chtějí Grace a ta zjistí hrůznou pravdu… Snad nejhorší film o kultech vůbec. Začátek byl fajn, akce a napětí. Pak nastoupil na scénu kult a šlo to do kopru. Nuda k uzoufání. Konec byl totálně zabitý, nebavilo mě to. ()

brasek odpad!

Nezmyselný hlúpy pokus o horor. Hustý les, postavy v maskách a démon hadí nerobia atmosféru! Biedny príbeh, žiadne napätie a nepodarená hudba. Katastrofa. ()

Aceboris

Mladá Grace sa už 10 rokov zbytočne pokúša vypátrať niečo o svojích rodičoch, až jedného dňa po krátkom telefonáte od Franka, sa jej pátranie môže posunúť dopredu, musí však prísť do jeho domu na odľahlom mieste, niekde v zapadákove, to čo sa vsak dozvie, jej zmení život. Ďalej by to už bol spoiler. Pokiaľ  chcel niekto využiť potenciál kultu zrodenia, tak mal dobrú šancu ako niečo zaujímavé ponúknuť. Tu tomu žiaľ tak nebolo, to čo som videl, sa dá zhrnúť do jednej vety, alebo jedného slova, "slabota". Niektoré dobré miesta sa striedali s odpadom a vcelku to spravilo neskutočný chaos. Nevysvetliteľné premiestňovanie sa členov kultu , neuveriteľná sila , človek by si myslel, že sú nesmrteľný, potom však zasiahne Grace s hasákom a jedného bez problémov dobije. Prelievanie sa spomienok, ktoré nedávajú zmysel, raz za seba, raz za dievčatko, zbytočne prehlučujúca hudba v niektorých momentoch filmu, zbytočne preafektovane scény a neuveriteľne herecke výkony. Režisér Ragsdale oproti filmu Ghost House , spravil velky krok dozadu. Neodporúčam pozerať, za mňa 1/10 za scénu so svetlom medzi nohami ()