Gunslinger Girl

• Japonsko ガンスリンガー・ガール (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Psychologický
Japonsko, (2003–2008), 11 h 23 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Jú Aida (komiks)

Takehiro Hasu, Eri Sendai, Naoki Tacuta, Hidenobu Kiuči, Micuru Mijamoto, Eisuke Cuda, Kaneko Holly, Masaši Hirose, Rie Nakagawa, Taiten Kusunoki, Júka Nanri (viac)

Recenzie používateľa Alwirian k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2003) (S01)

Vše ohledně děje už zde bylo shrnuto, takže zbývají jen drobky. Vztah instruktorů s dívkami je vykreslen krásně, i rozmanitost přístupu jednotlivých instruktorů a odezvy dívek. "Skoro epizodní" styl bez silnější dějové linky probíhající celou sérií, umožňuje větší soustředění na děj, charaktery a vzájemné vztahy. Celý seriál přímo nutí k zamyšlení, mnoho informací a emocí je "nevysloveno". Pro mě to bylo jedno v největších překvapení, očekával jsem nablblý akční seriál s "kawaii" holčičkami, dostal jsem dospělý dramaticko-psychologický seriál s výtečně propracovanými postavami. Ačkoliv by se zde nacházel prostor pro diskuzi o morálce a etice agentury (samozřejmě i teroristů), seriálu nelze nic vytknout. Celkové hodnocení: 9,5/10. ()

Il Teatrino (2008) (S02)

Ač je druhá série slabší než série první, má mnoho dobrých stránek. Zaprvé dojde k lehkému prohloubení psychologie a vztahu mezi instruktory a děvčaty. Zadruhé se dozvíme víc o instruktorech, jejich předcházejících životech a pohnutkách, proč se dobrovolně angažovali v morálně dosti kontroverzním programu. Zatřetí se dozvídáme více o protivnících, což je dobře-první série je vyprávěná z pohledu agentury, zde máme i lehký náhled od teroristů. Osobně s jejich filozofií (nebo její absencí) nesouhlasím, navíc jsou jejich pohnutky buď pitomé nebo zkreslené jejich vlastní hloupostí nebo leností-Franca je fracek, jehož pomsta pramení z vlastní neschopnosti nebo lenosti zjistit pravdu-pomsta převládá nad důvodem k ní a důvod se stává podružným (přesto je pořád dobrou výmluvou proč ničit a zabíjet-bravo! bravo!). Začtvrté se dovíme více o omezeních vylepšených holčiček i celého kondicionování na principu podmíněné lásky. Přechodem od "skoro epizodnosti" první série k ucelenější dějové linii v sérii druhé, se trochu ztrácí ten křehký náhled, na mě to působilo rušivě, už jsem se nedokázal tolik soustředit na vývoj postav a psychologii. A přibylo akce, což lehce mění orientaci seriálu. Lehká změna animace přispěla k tomu, že je druhá série "mainstreamovější", což nutně nemusí znamenat horší, nicméně komorní styl první série byl lepší volbou. Hudba stejně kvalitní jako v první sérii. Celkové hodnocení 8/10. ()