V prosinci 1979 se Soul potýkal s tvrdou zimou před nadcházejícím jarem. Po atentátu na prezidenta Parka bylo vyhlášeno vojenské právo. K puči došlo pod vedením velitele obranné bezpečnosti Doo-kwanga Chuna (Jeong-min Hwang) a soukromé skupiny důstojníků, kteří ho následovali. Velitel obrany hlavního města Tae -shin Lee (Woo-seong Jeong), neoblomný voják, který věří, že vojáci by neměli podnikat politické akce, se snaží bojovat proti Doo-wangovi, aby ho zastavil. Konflikt mezi oběma muži narůstá, zatímco vojenští velitelé váhají s rozhodnutím a ministr obrany je pryč. V prostředí chaosu se jaro v Soulu, po kterém všichni toužili, ubírá nečekaným směrem. (mikki089)

EvilPhoEniX

Nejchválenější film minulého roku z Jížní Koreje je za mnou a pro Koreu jde o velmi zásadní historické dílo. V letech 1979 byly v Soulu velmi krušné časy, kde po atentátu na prezidenta byl proveden Coup D’état, kde různé vojenské frakce bojují o moc nad Korejským státem a je to hutná atmosféricko-politická válečná pecka, která strhne i diváka neobeznámeného. Jsou tu 2 top herci na obou stranách barikády, kde Hwang Jung-Min hraje hajzla, který chce převzít moc nad státem a Jung- Woo sung klaďas, který mu chce v tom zabránit. Nejsem velký fanoušek politických Thrillerů, ale tady je tak zlověstná a nepříjemná atmoška protkaná celým filmem, kde se napětí stupňuje a neskutečně to graduje, že jsem téměř nedýchal. Top řemeslo, top herci, top dialogy, top atmosféra a došlo i na nějakou akci ( té však není moc) a všechny ty intriky a boj o moc je tu podán velmi věrohodně. Děsivá a šílená noc 12.12 1979, kde konec je docela k nasrání. 8/10. ()