Na diaľnici umiera mladá učiteľka Inge Waldnerová. Jej auto vytlačil z vozovky čierny džíp. Chris si pri prenasledovaní auta zlomí nohu a pre zvyšok prípadu je mimo hru. Semir spojí svoje sily s kolegom Bonrathom. Waldnerovej kamarátka, sekretárka riaditeľa školy, navedie políciu na dôležitú stopu. Nedávno zomrela na požitie drog mladá študentka Carina. Policajti nájdu vo veciach mŕtvej učiteľky digitálnu kameru, kde je nafilmované tajné drogové laboratórium. Waldnerová ho zrejme objavila, a to ju stálo život. (TV Markíza)

mzss1

|82%| (STARÁ ŠKOLA – 4.epizoda 12.série) Celkově zajímavá epizoda, ale má své menší mouchy, takže plný počet dát nemůžu, ale neva – i tak mě to bavilo. Začáteční honička je celkem dobrá i technická stránka není špatná. Semir zajede někam na nějakou neznámou horu. A Chris si zraní nohu, takže bude muset být převezen do nemocnice. Takže tu po zbytek dílu hraje Semir a má k sobě Bonratha místo Chrise, který musí povinně ležet v nemocnici. No, Chris tu chybí, ale spíš by mohl být lepší případ. Pravda, Semirova stará škola – místo, kde vyšetřuje případ. Nějaké ty vtípky, že Semir podváděl ve škole, to je vtipný, jen by to chtělo přidat nějaký lepší nápad či napínavost. Ale jinač, nemám s epizodou problém. Akce tu je, především na konci, sice obyčejná, ale co už. Hudbu skládal Klaus Garternicht. Připomněla staré série s Tomem či Janem, takže byla dobrá. ()

johnsnow

Epizóda kde Rytiar zláme paprču, ale má sa jak v porne(kto pozrie pochopí, kto videl chápe). Náš Nekebabbár teda ide vyšetrovať s Bonrathom ktorý mal mať dovolenku a  je to celkom funny. Akcia slušná, síce identitu jedného dílera som odhalil dopredu, ale toho druhého som teda nečakal. A príjemne poteší aj záver ktorý nám nedoručí klasickú autohoničku, ale prestrelku a Bonrathov 1 by 1 súboj s naozaj funny zakončením. ()