Ben bol v hodinárstve práve vo chvíli, keď tam došlo k prepadnutiu a stáva sa jedným z rukojemníkov. Po Semirovom zásahu sú všetci, teda aj hodinárova žena Pia a nevlastný syn Nils, oslobodení, ale páchateľ uniká. Ukáže sa, že je to veľká ryba, Thomas Sturm, aktér niekoľkých veľkých lúpežných prepadnutí bánk. Prečo prepadol malý hodinársky obchodík? Ešte v ten deň hodinár zmizne - jeho auto je nájdené zničené, so stopami od krvi. Ukazuje sa, že Sturm a Bauer sa poznajú a že Sturm potrebuje odborníka na otváranie trezorov, ktorým Bauer je. Chystá totiž lúpež v kolínskom dátovom centre. (TV Markíza)

mzss1

|99%| (POD TLAKEM – 5.epizoda 13.série) No skvěle, pěkně se nám díly s Benem začínají rozjíždět. Tomuhle nemůžu snad nic vytknout. Možná bych trochu upřesnil minulost toho hodináře, ale to je nepatrný detail. Od začátku do konce tu máme plno akce, velmi zajímavý případ, vtipné scény, výbornou hudbu, co dodávat ? Úvod tvoří zajímavou akci, dále během dílu je tu dost přestřelek, finále je perfektně natočeno, má spoustu nápadů. Semir s Benem se tu dost dohadují a chvílemi se moc nemusí. Je to také zapříčiněno tím, že má Semir o svého partáka strach. Což je jasné, když nedávno přišel o Chrise. Takže velmi svižná epizoda, která má velký spád. Hudbu skládal Kay Skerra. Tentokrát si se soundtrackem vyřádil a na konci vytvořil novou variaci kobří znělky při finální honičce. ()