Kto prežije - Palau

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2005

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

Desátá řada úspěšného amerického pořadu se natáčela na ostrově Koror. Tento ostrov spolu s okolními ostrůvky tvoří stejnojmenný spolkový stát Koror, který spolu s dalšími 15 státy tvoří federativní republiku Palau. Souostroví Palau leží v Tichém oceánu asi 500 km východně od Filipín. (obivan568)

Hidan

Krásná lokalita natáčení, soutěže bez námitek, náročnost přiměřená, odměny mně přišly o něco lepší než obvykle, hlavně odměna s jezerem medůz bych hodnotil jako jednu z nejlepších vůbec. Co do herních strategií to byla strašná nuda až do pár posledních dílů. Ale pořád určitě stojí za shlédnutí. Tradičně pár dojmů k událostem v sérii, tzn. následují spoilery jako prase - Ten začátek (vypadnutí dvou lidi) byl úplně zbytečnej a nic hře nepřinesl. Kmenová fáze byla samozřejmě rekord v mnoha ohledech, ale to, jak se mimo soutěže absolutní většinu času nic nedělo, bylo naprd. Nikdo v celý hře prostě neměl žádnej herní plán kromě "jsme kmen", což šlo dobře vidět i při vyřazování, který bylo hodně chaotický a jednotný jen v minimu případů. Taky hodně soutěžících se mi zdálo dost mimo, i na Američany. Hra se naštěstí strategicky i příběhově dost rozjela po začátku individuální fáze, i když lze mluvit o amatérismu oproti standartu Survivor (po té strategické stránce). Finálová trojice žádné překvapení, protože ostatní na to až na Gregg prostě neměli... anebo jsou věci jako skončit kvůli dvěma donutům (Coby), nebo vyžvanit úplně všechno všem bez zisku čehokoliv dobrýho pro sebe (Caryn) tak moc komplikovaný a promyšlený, že na to můj mozek nestačí. Nu a finále... že se Ian rozhodl tak, jak se rozhodl... na mě to hodně zapůsobilo. Stálo ho to sice nějakých 960k dolarů před zdaněním, ale na rozdíl od ostatních takových tahů to bylo vyrovnaný – udělal jednu sviňárnu a tak to odčinil, neběhal tak nevyrovnaně celou dobu a neměnil každých 5 minut rozhodnutí. Sympatie jsem si do budoucna nepřenesl k nikomu, i když jsem po emocionální stránce ocenil rozvoj pár lidí jako Angie nebo Coby, vždycky je fajn vidět, když Survivor někoho posune v životě dál. Na úplný závěr ještě jedna ... zajímavá věc – možná si ten svět představuju jednodušší, než ve skutečnosti je, ale jak James hrdě vysvětloval ostatním, že sekera s kladivem na druhém konci je sekera s kladivem na druhém konci ... ehm, díky za vysvětlení kámo, kde bychom bez tebe byli. ()

K4sum1

Looseři Ulongové, bože.. chudák Stephenie. Série to byla skvělá, poprvé jsme viděli padnout celý kmen, až na "posledního přeživšího". Vítěz si myslím že je zasloužený, ale já to za to všechno, co musela protrpět přála Steph. Nejen, že byla z Ulongů nejsilnější, silnější, než všichni chlapi, ale byla nejsilnější i ze všech žen. Tak trochu mi připomínala Laru Croft, tou bojovností, culíkem a postavou :D Favorité: Tom, Ian. Oblíbenci: Tom, Steph, Ian. ()

Mallorca

SPOILERY. Za mě vynikající série z několika důvodů. Tím hlavním je samozřejmě Stephenie, která v podstatě dvě třetiny série táhne skoro sama neskutečnou vůlí a bojovností a opravdu mi přirostla k srdci. Bylo ale taky zábavné sledovat totální demolici jednoho kmene, která opravdu nemá obdoby. Nicméně po vyloučení rozhodně nejvýraznější osobnosti se hra pěkně zamotává, až se sami někteří hráči dokonale do svých plánů zamotají (Ian). Několik posledních kmenových rad pak bylo neskutečně zajímavých tím, co všechno se při nich vytáhlo na světlo a jak otevření při nich hráči byli. Vítěz rozhodně zasloužený a navíc i sympaťák, který si šel tvrdě za svým. Je to navíc vlastně poprvé, co vyhrál tenhle typ hráče. Oblíbenci Stephanie (!), Tom, Jenn. ()