Namibie, naděje a budoucnost

(TV film)
  • Francúzsko Namibie, espoir & renouveau (viac)
Francúzsko, 2020, 52 min

Réžia:

Patrice Landes

Africká země plná kontrastů, která se vždy dokázala vyrovnat se svým osudem... V minulosti byla Namibie místem krutých střetů vedených ve jménu svobody. V poslední době se situace začala konečně měnit k lepšímu. Cesta to ještě bude dlouhá a trnitá, ale mladí už mají v sobě několik let nadšení, které posouvá tuto generaci kupředu. V dnešní době se můžeme setkat s čím dál větším počtem lidových a multietnických iniciativ, které pořádají v zemi různá kulturní vystoupení. Z takových představení čiší tvůrčí síla, která zase dodává umělcům další motivaci. Rozvíjením odkazu těch, kteří vytvořili duši současné Namibie, může tato země před zraky celého světa s klidným svědomím vykročit do své budoucnosti. (Česká televize)

Marze

Dokument na České televizi je spíš než cestovatelsky laděn sociálně. Překvapilo mě kolik je  aut už i v Namibii. V Africe každý rok přibude 70 milionů obyvatel. Snad se nebudou množit alespoň ve slumech.  V dokumentu jsou občas krásné, až biblicky působící záběry na rozlehlé pouště. ()