Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Recenzie používateľa no2 k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2022) (E01)

6/10 - Je fajn, že Voyo i ČT se v současných seriálech věnují aktuálním tématům (či z posledních 20 - 30 let) - viz Roubal, devadesátky a nejnověji i minisérie o Guru Járovi. Stejně jako u Roubala nebo devadesátkových gaunerů je tady očividná (až marná) snaha z toho udělat další velké téma a šokující drama, ačkoliv takových vychcaných ezo-šamanů zneužívající druhé se tady po r. 1989 vyrojily desítky (ačkoliv málokdy se jednalo o znásilňovače, tak i takoví se našli, stačí jen zabrouzdat internetem). Mě na prvním díle nejvíce zaujalo to prostředí meditačního centra a jeho typických klientů (převážně žen hledajících úlevu od životní reality či řešení vztahových problémů). O něco horší než Roubal nebo Devadesátky, ale asi se kouknu i na další díl. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

7/10 - Divácky ne tak vděčné jako např. Devadesátky, ale druhý díl překonává  - scénáristicky i herecky - první díl, který místy přece jen tlačil na pilu ve snaze po dalším velkém dramatu. Nyní mi už vše přišlo více civilnější, uvěřitelnější. Teď už tuto sérii nelze nedokoukat. Rozhodně toto téma není lehké zpracovat tak, aby si našlo širší publikum, ale Arichtevovi a jeho týmu se to zejména v tomto díle daří dobře. Tyto ezoterické a meditační volnočasové aktivity přitom byly v polistopadové době docela nezanedbatelným fenoménem, který by si zasloužil více pozornosti. Guru Jára byl extrém, zatímco "běžná" meditační centra jsou celkem neškodná, jejich kurzy člověku hledajícímu řešení problémů (příp. určité "duchovno") buď mohou pomoci, nebo ne, každopádně co vím, pro jejich majitele je to pěkný byznys :-). Nedělám si iluze o tom, že pan Dobeš alias Óm Nadsamec byl minimálně pěkně povedený ptáček (stejně jako jeho možný vzor, indický guru Osho, který sice "neodháčkovával", ale byl to také zdatný manipulátor). ()