Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

Metastazina

Správný muž má velký nůž a nemluví, pouze koná. Španělé to drama docela umí, to se musí uznat. Mám ráda filmy, kde boží mlýny melou….a tady melou vskutku rápido. Sára se totiž stane terčem brutálního bodyshamingu, při kterém se otvírala kudla v kapse nejen mně, ale i dobrému samaritánovi, který je celému tomu představení svědkem. Samaritán tedy vezme spravedlnost do svých silných, mužných rukou. Následuje pár nudnějších chvil, kdy se vesnice logicky táže, kam zmizely ony šikanátorky a Sára je postavena před morální dilema, jelikož moc dobře ví, kam zmizely. Rozhodne se mlčet, páč si s tím psychopatem díky tomuto zážitku utvořila silné osobní pouto. Avšak rozhodnutí, zda se zachovat morálně anebo se jaksepatří pomstít, ji dožene ve chvíli, kdy se znovu setká s šikanátorkami, které jsou stále naživu a najednou jako mílius. Na štěstí pro nás dělá Sára v rodinném řeznictví, tudíž jí řezničina všeho druhu není cizí. A stojí to za to. ()