silentname

Máme tu ďalší vianočný príbeh podľa skutočnej udalosti, kde Boh spojil dve duše, lebo mal plán. Neviem. Osobne si síce myslím, že táto séria je relatívne neškodná a v podstate to skôr pôsobí, že Hallmark sa snažia nejakým spôsobom ukázať, že klišé často píše sám život. Pretože bohužiaľ často sa v týchto filmoch nachádzajú momentky, ktoré sme videli miliónkrát. A tento nie je výnimkou. Dokonca si myslím, že ku koncu je film tak neskutočne melodramatický, že sa mu podarí aj zabiť to, čo sa mi spočiatku páčilo. "A Godwink Christmas: Miracle Of Love" je totiž jasným útokom od Hallmarku na city divákov. Hlavne vo svojich posledných 20 minútach. Čo ma najviac ale na tom irituje je, že tieto "godwinky" tu často absolútne nemajú žiadnu reálnu logiku. Na jednu stranu chce Boh spojiť našich hrdinov. No keď sa rozhodne Joy za Ericom vycestovať, tak jeho veľmi vážne zraní auto, ktorému náhle zlyhá ručná brzda. Má poškodenú obličku, no čírou náhodou náš doktor práve v ten deň absolvoval seminár na to, aby vedel ako mu pomôcť. Toto sú fakt momentky, ktoré pôsobia vysoko gýčovito. Ďalšia vec, ktorú táto séria furt robí znovu a znovu a irituje ma je fakt, že príbeh dávajú do moderného času. A potom nám ukážu našich hrdinov už ako starých ľudí, ktorí si možno niečo zažili niekedy v 70-tych alebo 60-tych rokoch. A tým časovým zasadením by mohli urobiť tieto príbehy aspoň trošku iné. Lenže sú dokopy rovnaké ako všetky ostatné. Pozitívne momentky filmu sú hlavne však v tom, čo tu naši hrdinovia spravia. A úprimne nebyť toho neskutočne gýčovitého zakončenia, bolo by to hodnotenie úplne iné. Ale v podstate tým film sám sebe zasadil úder, ktorý ho posúva dole. Hodnotenie: C+ ()