Nedokonalí

• USA The Imperfects (viac)

Na Abbi, Tildě a Juanovi se děsivě podepíší vedlejší účinky experimentu, který podstoupili. Všichni tři proto spojí síly, aby našli jeho autora i lék. (Netflix)

Recenzie používateľa MickeyStuma k tomuto seriálu (11)

Nedokonalí (2022)

Další netflixovský pokus konkurovat Marvelu. A nejblíže opět k X-manům. Konverzační vtípky však přiblíží další. V Netflixu zřejmě moc dobře věděli proč. Zřejmě i to, proč nejsou teenageři popisováni jako mutanti, ale jako monstra. Společných motivů ale jinak mají více než dost. Takže tu máme seriálové fantasy sci-fi, divácky cílenou na dospívající mládež, která je, nad logikou daných skutků, líná popřemýšlet. A podle toho to také vypadá. Mladí vědci sotva překročili věkově dvacítku a už pracují s geny a kmenovými buňkami s pokusy na lidech? Ale no tak. Jasně, je to pohádka, ale i Marvel se logiky v mnoha ohledech drží. Jako třeba mladík měnící se ve vlkodlaka. Vzhledem k růstu objemu těla při proměně, je opravdu reálné, aby po proměně zpět v mladíka byl oblečený? Jak je možné, že se neroztrhalo? Dalším detailem je časté střídání oblečení a to u všech. Kde mají tak bohatý šatník? No nic. Scénář je po dějové stránce na desetidílný seriál hodně slabý. Takže ani v tomto opět žádné překvapení. Na tokovouhle jednoduchou zápletku by stačilo celovečerních devadesát minut. Typický neftlixovský svět LGBT… a BLM tradičně vynechán také není. Jako seriálová jednohubka pro podzimní deštivý čas snad. Do zapomnění však upadne. ()

Sarkovovy děti (2022) (E01)

Úvodní část jen dělá co má. Představí všechny zásadní postavy, které postupně začnou zjišťovat, že se s nimi něco divného děje. A vyjde najevo proč. Patrná je cílovka na dospívající diváky, ale to nemění na faktu, že je to celé dosti nevýrazné a omšelé. ()

Vzkříšený Doug (2022) (E02)

Zombie, který vlastně jako typický zombie ani není? Tvůrci zase povolili uzdu představivosti proti pravidlům žánru.  Omšelost pokračuje a stále se nejde přiklonit alespoň k nějaké postavě. ()

Portlandský masakr ve skladu (2022) (E03)

Snaha o dramatičnost, a snad i akci, jen spíše v náznacích. Stále se chodí od ničeho k ničemu, žvaní, sem tam něčím rádoby děsí a vůbec jako že se stále něco děje. No jo. ()

Jeden z nás (2022) (E04)

Další nová postava, ale že by to s dějem nějak pohnulo se říct nedá. Stále se to motá kolem jednoho a toho samého a tlačení na pilu, jen aby byla nějaká dramatizace, tomu ani pramálo nepomáhá. ()

Musíme zničit Zoe (2022) (E05)

Polovina série a události, které mohli být daleko dříve. Dějový vývoj se i nadále neúměrně uměle natahuje. Použít nůžky a stačila by pouhá polovina stopáže. ()

Abyste se nestali nestvůrou (2022) (E06)

Marvelácký styl X-Menů nabírá na obrátkách. Jen kdyby to tak zoufale nebylo stále tak uměle natahované. Na seriál v takovém případě skutečně slabý děj. Na tohle by bohatě stačilo maximálně patnáct minut. ()

Všelék (2022) (E07)

Hned na začátku je připomenut netflixovský svět BLM Lebensborn. Díky. Nemuselo být. Mimo to, posunuje se konečně dějový vývoj výrazněji dál? Možná tak o jeden krok, maximálně dva. ()

Zlo, které dobře znáš (2022) (E08)

Oproti předchozí části je výraznější dramatičnost, ale to je asi tak všechno. Plácání z místa na místo ve snaze neustále něco řešit, aby ve finále takřka nebylo vyřešeno téměř nic, se dál drží struktury příběhu. Proč vlastně tohle vzniklo jako seriál? ()

Útok nestvůr (2022) (E09)

Stále se něco děje, stále se něco řeší, stále se po něčem pátrá a stále to nemá konce. Během sledování tohoto seriálu jako by nastal pocit nekonečna. ()

Zničte všechny nestvůry (2022) (E10)

Konec dobrý, všechno dobrý? Ale kdepak. U takovýchto druhů seriálů jen zdánlivě. Motiv na případné pokračování být prostě musí. ()