L'Enclos

Němý film vypráví příběh poustevníka žijícího ve zřícenině starého hradu. Podivín posedle špehuje mladý pár, který si staví dům u řeky. (Netflix)

Willy Kufalt

Podivné experimentální cosi, co se vydává za thriller, ve skutečnosti však nepostrádá nejen jakékoliv slovo, ale i napětí. Jeden muž porůzným způsobem sleduje celých 100 minut několik dalších lidí, kteří si v přírodě postavili dům a pobývají kolem. V pozadí zní hudba, která evokuje strhující napětí, vizuálně se tam však nic dramatického (až na samotný závěr, ale i to spíše jen částrečně) vůbec nestane. Bert André v hlavní roli se bohužel neukázal jako ten typ výjimečného herce, který by byl schopen svou přítomností utáhnout i podobně „vyprázdněný“ film, působí naprosto nezajímavě, a nejsilnějším kladem zůstaly vedle hudby občas pěkné kamerové záběry přírody. Uznávám, že některé scény mají občas svou atmosférou a nasnímáním i něco do sebe a ačkoliv stopáž nad hodinu a půl mi připadá u takového typu filmu přepálená, možná by si za pár kladů zasloužily i hvězdičku navíc. Nicméně vzhledem k tomu, kolikrát se zde hlavní herečka v záběrech z pohledu slídila svléká či prochází nahá (a to ani nemluvím o té spoustě kreslených nahotinek), obávám se, zda si režisér náhodou skrze hlavní postavu neprovozoval v první řadě nějaké své voyeuristické úchylky, a tak druhou hvězdičku nedostane. [25%] ()