Fog Hill of Five Elements

• Čína Wu shan wu xing (viac)
Čína, (2020–2023), 3 h 51 min (Minutáž: 21–48 min)

Ming Song

Podle staré legendy bránu do světa démonů střeží pět válečníků. Každý z nich ovládá jeden z pěti prvků (kov, dřevo, voda, oheň, země). Po staletích míru ale do světa lidí vtrhnou démoni a pustoší město a vraždí lidi. Kdo je zachrání? (Amalberga)

Myslivir

Já nemusím chodit do galerie či muzea umění (stejně bych tam viděl něco jako banány přilepený ke zdi). Stačí si pustit tohle a kochat se a) nádhernými malbami krajiny v pozadí nebo b) kulervoucí animací akce (ideálně obojím). Tento seriál je totiž esencí toho, proč koukat na akční anime. Čínští animátoři zde dokonce překonávají i vrchol akční tvorby svých některých kolegů z Japonska. Zde jsou totiž jednotlivé souboje opravdu dlouhé, detailně naanimované a využívají fascinující bojová umění a nápadité designy postav. Ale jasně, zbytek seriálu docela pokulhává - postavy jako takové většinou nebývají nikterak komplexní, příběh taky není žádná Hra o trůny, nemluvě o humoru, který Číňani teprve pilují. Ale hej, já přišel pro řemeslo štětce a tužky, ne pro řemeslo pera. [Při hodnocení i vnímání tohoto díla byl, ostatně jako i u jiných děl, uplatněn koncept "smrti autora"] ()