Madison Baker Was Here

silentname

"Madison Baker Was Here" by som najlepšie asi ohodnotil ako malý film, v ktorom sú ale celkom veľké a dobre napísané momentky. Na začiatku som si nebol istý čoho sa dočkám, ku koncu som mal pocit, že poznám všetky štyri naše hrdinky a dali do toho skutočne všeetko, čo im to umožňovalo. Istým spôsobom sa dá povedať, že baby prechádzajú svojim obdobím dospievania, snažia sa veci čo najlepšie pochopiť a nejako pretĺcť. No úprimne si tento film asi do konca života budem pamätať vďaka vete: "Are we in Slovakia?" A to si nerobím srandu. To je veta, ktorá tu zaznie bez akejkoľvek hlbšej súvislosti. Ale aspoň niekde očividne vedia, že aj taká krajina ako sme my existuje. A dúfam, že nie v zlom. Príbehy dievčat, ktoré tu budú povedané sú zachytené celkom dobre, dialógy nepôsobia neuveriteľne alebo som nemal pocit, že by to nemalo logiku v rámci toho aké postavy predstavovali. Má to svoje vtipné momentky, má to svoje dramatické momentky a dokážem všetky štyri hrdinky pochopiť. Sú tu hluchejšie miesta, kde najväčším pre mňa je asi mladšia sestra Madison. Tá je miestami skutočne otravná a bez nej by bol film podľa mňa lepší. Ale dokázal som ju skusnúť. A možno by som sa rád trošku viac dozvedel o Nine. Lebo som mal pocit, že niečo ešte chcela zo seba dostať. Ale sú asi veci, o ktorých sa hovorí náročne. Mňa film príjemne prekvapil a bol hodný mojej pozornosti. Hodnotenie: B+ ()

hygienik

Jedna puberta všetkým vládne, ona jediná všetkým káže, ona všetky privedie. do prúseru zviaže. Štyria hobiti/ štyri holky s rôznymi povahami sa vydajú na cestu nočnými ulicami malého mesta, pretože Frodo /Madison sa zajtra sťahuje do Kansasu. A tak by chcela ešte predtým stihnúť voľačo vyparatiť... Na ceste ich sprevádza podozrivo pôsobiaci taxikár Aragorn. Obrovský potenciál filmu sa utopí v nadbytočných dialógoch. Cestou necestou sa dozvieme, že existuje mýtická krajina Slovensko, ktorá sa tu zmieňuje iba náhodou a úplne nečakane ako blesk z čistého neba. Madison Baker was here má slabší scenár, ktorý skoro celý čas balansuje na hrane serióznej drámy (každá hrdinka má nejaký problém) a pozitívneho made in USA vyprošťováku o tom, že všetko bude OK. Predovšetkým na kamere vidno, že je to nízkorozpočťák. Keby sa odohrával cez deň a nie v noci, bolo by to lepšie. Pripomína mi to Summer Eleven, kde sa 4 kamošky snažili ustáť prechod zo základky na strednú školu. ()