Výspa světa

Krimi / Dráma / Mysteriózny
India, 2021, 5 h 36 min (Minutáž: 37–49 min)

Nesourodá dvojice policistů z horského města vyšetřuje podivnou vraždu se spoustou podezřelých a najevo přitom vyjdou politické intriky, postranní úmysly i děsivý mýtus. (Netflix)

sofiapetra

Můj druhý indický detektivní seriál - a i když tomu dávám tři hvězdy, což si vyhrazuji pro průměr, tak průměrné to nejspíš asi nebylo (těžko říct:). Jen úplně jiné, prostě takové indické. Chvíli se chcete smát, jak je to naivní, chvíli je to ale zase napínavé, ale každopádně hlavní policajtka je opět žena a co je asi nejvíc pozoruhodné - jakmile chytí podezřelého, začne ho okamžitě fackovat hlava nehlava. A nikomu to tam absolutně nepřipadá divné. Holt - jiný kraj, jiný mrav. ()

gonga

Sofiapetra vystihla, čím mě indická kinematografie tak baví, je úplně jiná než ta západní a to je, včetně tamních zvyků, velmi osvěžující a zábavné. Zdejší zvyk bít podezřelé se nám může zdát nehumánní až zločinný a já se jej nezastávám, ale když člověk ví, jakou má a musí mít autoritu policista v Indii a s čím se denně potýká, možná jej dokáže alespoň částečně pochopit. ()