Úzkosti a jejich lidé

• Švédsko Folk med ångest (viac)

Bankovní loupež a spousta rukojmích na prohlídce bytu, ale kdo to má na svědomí? Policie si neví rady a pro jistotu podezírá úplně všechny. (Netflix)

petikacka

Specifická švédská krimikomedy, která by podle mého v jiné zemi neobstála, nebo možná jo. Párek rodinných polišů, kterým uteče bankovní lupič před očima je neuvěřitelný. A jak to neuvěřitelně začalo, tak to i tak končí. Je to vlastně všechno tak zvláštní až je to zajímavé. Jo, stálo to za to dívání. Za mě 85% ()

p.a.douch

První díl na mě nepůsobil nejlépe, postavy i jejich představitelé mi byli nesympatičtí a nemohl jsem pochopit, proč se chovají jako absolutní trotlové. Předlohu jsem neznal a po prvním dílu jsem se chtěl na celý seriál vykašlat. No a udělal bych chybu, protože rozjezd tohoto seriálu byl pozvolný, ale stále a stále rychlejší. V dalších dílech už jsem si našel k postavám i jejich představitelům vztah a byly mi čím dál sympatičtější. No a nakonec jsem vlastně velmi spokojen. Herecké výkony dobré a příběh super. Chce to jen vydržet a nechat si autory poskládat střípky příběhů jednotlivých postav dohromady. Takže jo, díky moc za příjemně strávený čas. ()

M.i.k.e

ke knížkám sem se sice ještě nedopracoval,ale jinak mě prozatím filmové/seriálové zpracování Backmanova díla nezklamalo a ani Úzkosti a jejich lidé nejsou výjimka.Jde sice o jednohubku o jedné nepovedené loupeži a partě rukojmích,která se postupně různě zamotává a proplétá,ale bavil sem se celou dobu.I ten náznak přesahu s poselstvím mi tu přišel úplně v pohodě.Klidně víc takových severských hříček...75% ()

Aurewen

Moc jsem nevěděla,co od toho čekat,tak jsem raději nic nečekala,nečetla a pustila. Zaujal mě trailer a název, a samozřejmě sympatická parta seveřanů. Musím říct,že začátek se rozjížděl pomalu,ale dala jsem tomu šanci. Po prvním dílu jsem zhltla i zbytek jedním dechem. Vtipné,citlivé,dojemné,napínavé...Moc hezky lidsky zahrané,cítila jsem se všech postavám tak nějak blízko,fajn zápletka,trochu mi to přišlo jako Na nože. Více takových rádoby odpočinkových snímků. Na pozadí zdánlivě chabého a utopického příběhu se odehrávají niterné trable nás všech. ()

jedna_vrana

Treba si uvedomiť, že to, čo ste sa rozhodli pozerať je komédia. Navyše severská komédia. Po prvých dvoch častiach som bola sklamaná, ale našťastie som sa rozhodla vydržať. Potom sa začala moja myseľ rozjasňovať a prijímať zvuk aj obraz. A ten nápad bol nakoniec dobre stráviteľný a aj vtipný. Postavy hlavných desiatich predstaviteľov ako vystrihnuté z uleteného leporela. Hlavná dvojica vyšetrovateľov – otec a syn, už len oni dvaja stáli za ten čas. Príbehy ostatných postáv sú vzájomne prepletené a budú sa vám postupne rozbaľovať pred očami. Príjemne strávené popoludnie. ()