Pětidílná parodie na operety 30. let dvacátého století natočená Zdeňkem Podskalským podle předlohy Eduarda Fikera a scénáře Jindřicha Švehly.

Epizody:
1) Lolinka chce hrát
2) Fantom zasahuje
3) Fantom dělá zmatky
4) Fantom v nebezpečí
5) Konec Fantoma (hippyman)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (6)

Fantom operety (1970)

Celý seriál se nese v napjaté operetní atmosféře, neboť ansábl chystá operetu, kterou ještě nemá přeloženou, nemá hlavní zpěvačku a nějaký Fantom klade autorům neustále překážky pod nohy. Pravdou ale je, že Fantom se vyskytuje pouze v 2., 3. a 4. díle, což jsou ty nejzábavnější díly. První díl ještě taky docela ujde, zatímco pátý díl je operetní fraškou, kterou si snad ani daná opereta nezasloužila. Celkově průměr, ze začátku celkem nadšení, ke konci zklamání. ()

Lolinka chce hrát (1970) (E01)

První díl přináší hlavně hloupoučké natřásání Bohdalky jako Lipského manželky a rozhodnutí Lipského být Fantomem operety. Nic zásadně vtipného tu není, i když scéna ze závěru dílu s Bláhou jako ředitelem a Janžurovou jako uřehtanou herečkou je rozhodně milý. ()

Fantom zasahuje (1970) (E02)

Operetní vystoupení nejsou vůbec špatná, děj je ale zcela nezajímavý. Nejvtipnější postavou je ředitel v podání Josefa Bláhy a taneční vystoupení Janžurky, jinak nic moc. ()

Fantom dělá zmatky (1970) (E03)

Dvě třetiny dílu jsou velmi zábavné zmatením textu v operetě, Josef Hlinomaz je skvělý nervní režisér a Zdena Hadrbolcová je úžasně tupou herečkou. V poslední třetině však Lipský se Zázvorkovou přepadnou nějakého chlapíka a to už je spíš zmatené a o ničem. Závěr dílu velmi zklamal, zbytek naopak moc vtipný. ()

Fantom v nebezpečí (1970) (E04)

Na scéně se objevuje soukromé očko, které dává Fantomovi pořádně zabrat. Začíná se totiž řešit, kdo ukradl 80 000 Kčs jednomu z ředitelových podřízených, přičemž se kolem Lipského / Fantoma začíná utahovat smyčka. Pokračuje také zkouška na premiéru nově vznikající hry, ve které stále nehraje Bohdalka, neboť postava Janžurky se má vdát za ředitele divadla a má tedy protekci. A do zkoušky zasáhne jak tančící a zpívající Fantom, tak totéž dělající soukromé očko. A na závěr udělá detektiv na Fantoma past, což vede k vyhazovu očka z divadla. Tím díl končí bez významných tanečních scén na závěr. ()

Konec Fantoma (1970) (E05)

Závěrečný díl, který má neobvykle daleko větší minutáž než předcházející díly, už neobsahuje žádné řádění Fantoma, ale ve většině času slyšíme naprosto prdlou a trapnou operetu (upozorňuji, že operety mám rád a chodil jsem na ně v Olomouci, ale tohle je prostě trapárna - tančení s oslovskou hlavou apod.). Sem tam se podařil malinký vtípek, ale na 50ti minutový pořad je jich tragicky málo. Postavy soukromého očka a Stelly Zázvorkové jsou bohužel také už mimo normální chápání a chovají se jak padlé na hlavu. Vyvrcholení seriálu je pro mne naprostým zklamáním a tragikomedií samou o sobě. ()