Úspešná newyorská novinárka Gwen (Sandra Bullock) berie život ako jeden veľký, nikdy sa nekončiaci večierok. To sa drasticky zmení vo chvíli, keď v opitosti zruinuje svadbu svoje sestry Lily (Elizabeth Perkins) a po zbesilej jazde zdemoluje luxusnú limuzínu! Len zázrakom pri nehode nikoho nezraní... Krátko nato ju odsúdia na 28-dňovú odvykaciu kúru v liečebni pre pacientov závislých od alkoholu a drog. Najprv sa odmieta prispôsobiť tvrdému režimu, ktorý presadzuje tamojší terapeut Dr. Comell (Steve Buscemi) a ostentatívne pohŕda svojimi spolupacientmi. Až po prvých abstinenčných príznakoch a záchvatoch začína chápať, do akej ťažkej situácie sa vlastnou vinou dostala. Našťastie sa zdá, že so svojráznymi pacientmi si Gwen nakoniec predsa len užije trochu zábavy a v liečebni spozná silu skutočného priateľstva. A ktovie, možno i lásky... (TV Markíza)

misterz

Film stojí a padá na Sandrinom hereckom umení. Sandru mám najradšej v humorných snímkoch, jej komediálny talent je nespochybniteľný, hlavne keď ide o nejakú bláznivú postavičku. V tomto smere je jednoducho úžasná. Preto sa mi najviac páčil úvod, ten je naozaj luxusne humorný a Sandra neodolateľná a famózna. Keď vystúpi z toho nabúraného auta s výrazom na tvári: "...no a? Veď sa nič nestalo..." a pritom ledva stojí na nohách, tak to ma vážne dostalo do kolien :). Jednoducho má dar aj z vážnej veci urobiť totálnu zábavu a takúto trpko-humornú scénku skvele a svojsky zahrať. Čím však dejová linka speje ďalej k záveru a preklápa sa do drámy s ubúdajúcou humornou zložkou, tým ma film baví menej. Už zostáva len Sandra, ktorá sa našťastie snažila aj po dramatickej stránke a opäť mi dokázala, že ani táto poloha jej nie je cudzia. Len scenár bol akosi sterilný a atmosféra taká nijaká, žiaden emocionálny náboj. Pre mňa ďalšia ukážka, že aj horší film môže výrazne vyzdvihnúť skvelý herec/herečka, v tomto prípade Sandra Bullock. 65/100 ()

Petulka88

Tak tohle asi mělo být těžký drama ze života. Bohužel je to jen obyčejný kalkul s ne zrovna přesvědčivou Sandrou Bullock. Film má pár světlejších momentů a několikrát jsem se docela zasmál. Problém je v tom, že jsem se smál nejen tam, kde chtěli být tvůrci vtipní. Některé scény jsou totiž tak trapné, že jsem se prostě musel smát. Navíc je to celé zdlouhavé a tak trochu o ničem. Poslouchat téměř celých 100 minut řeči závisláků o vzájemné důvěře, to není zrovna nic čím bych si chtěl znovu projít. To radši zajdu na panáčka. ()

Brinkley

Ničím nevybočujcící alkoholická limonáda primárně pro dámy.... mno. Také dost zlehčující, je přece všeobecně známo, že alkoholičky - ženy pijou tajně a flaškám v bytě vymýšlejí důmyslné schovky. No, bože... tak to Gwen (Bullock) přehnala na svatbě (já zase na jednom pohřbu... a nečiní mi problém existovat třeba půl roku bez nějakého toho promile v krvi). I tak jsem se docela slušně bavila, a to i přes herecky limitovanou Sandru Bullock (Oscar-neOscar). Dost zachraňuje Steve Buscemi. ()

natalanka

Tak na tenhle film se vždycky těším. Vidět Sandru jako alkoholičku s přihlouplým abstinenčním pohledem, vidět ji jako arogantní a vzteklou, ješitnou a rýpavou ženskou...tak to si opravdu vychutnávám a dle mého je v této roli opravdu skvělá. Vadí mi pouze jedna věc. Zjistit za jeden měsíc jak na tom jsem s alkoholem....no...zdá se mi to přitažené za vlasy. Ale budiž. ()

meave

Nepresvedčivý príbeh o premene jednej alkoholičky. Dívalo sa no to dobre, páčilo sa mi prostredie aj osadenstvo liečebne. Menej už klišovité vytesnenie celého okolia do osoby Dominica Westa. Z takéhoto príbehu sa však dalo vytrieskať omnoho, omnoho viac. Téma, ktorá je dnes globálnym problémom a ničí množstvo ľudí, poskytuje priestor pre viac, ako zhustených a navyše zjednodušených 28 dní. Keby to šlo tak jednoducho nebol by to totiž problém. ()

• Sandra Bullock pár dní pobývala v léčebně, když se připravovala na tuto roli. (Bauer)
  • Většina obrazů na zdech v léčebně byla opravdu vytvořena reálnými pacienty. (Bauer)
  • Sandra Bullock pila před každou svou scénou, kde byl vyžadován nekontrolovatelný třes, trojité expreso. (Bauer)