Vianočný maják

(TV film)
  • Česko Vánoční naděje (viac)

Nantucket je malebné ostrovné mestečko na pobreží Atlantiku v štáte Massachussetts. Práve tu sa odohráva dej romantického vianočného príbehu o sile  a súdržnosti malej komunity ľudí, ktorí sa všetkými silami snažia uchovať si vianočné tradície a zabrániť  premene prístaviska na luxusný priestor pre zámožných zákazníkov... Keď sa Christina Antonioniová (Sarah Powerová) dozvie, že  bohatý developer Oscar Bittlesman chce jej očarujúce hračkárstvo zbúrať a celé okolie premeniť na luxusnú lokalitu pre bohatú klientelu, vymyslí plán, ako zachrániť obchod, ktorý jej zanechali rodičia. Napätie vzrastie, keď sa zaľúbi do developerovho syna Andyho (Trevor Donovan). Dokáže Christina nájsť spôsob, ako roztopiť Andyho ľadové srdce? (TV JOJ)

silentname

"Nantucket Noel" je viac-menej len nuda. Môžem oceniť prítomnosť Sarah Power v tomto filme a Trevor Donovan sa už istým spôsobom tiež stal veľkou súčasťou romantických filmov od Hallmarku, no dokopy im to absolútne neladí. Za tento rok som asi nevidel dvojicu, ktorá by pôsobila viac nasilu. Viem si ich predstaviť ako kamarátov. To by fungovalo. Ako pár... nie. Niečo mi tam proste nepasovalo. Nemalo to iskru ani náboj a skôr to pôsobí, ako keby ich film viac do tej romance tlačil, než by veci nejako plynule fungovalo. Čo sa príbehu týka, neponúka to nič, čo by sme nevideli. Od čias napísania "A Christmas Carol" sme mali možnosť vidieť tento koncept. Znovu a znovu a znovu. S tým rozdielom, že keď si spomeniem na adaptácie spomínanej vianočnej koledy, tak minimálne som vždy vedel pochopiť Scroogov prerod na lepšieho človeka. V tomto filme však ten prerod príde z jednej horúcej čokolády a pár motivačných kecov, ktoré dokopy nemajú žiadny silnejší náboj. Proste nedopracované, nedovarené a výsledne to nemá ten efekt, čo by film chcel. V podstate pre mňa klasický príbeh, kde sa stretne tradícia s biznisom... a nič iné. Takže z toho aj pôjde môj rating. Hodnotenie: C ()