Setkání s Rolničkou

(relácia)
  • Československo Ples ČST: Setkání s Rolničkou

Vyhlášení výsledků ankety Televizní rolnička 1987... Slavnostnímu vyhlášení výsledků celostátní divácké ankety Televizní rolnička předcházejí hudební a taneční výstupy. Na skladby Jacquese Offenbacha, Josefa Strausse, Oskara Nedbala, Paula Abrahama, Richarda Heubergera, Johanna Strausse ml. a Georgese Bizeta tak uvidíte tančit Balet Hudebního divadla v Karlíně, Balet Laterny Magiky, Balet Československého státního souboru písní a tanců a Balet Československé televize. Zpívají Iveta Bartošová, Eva Pilarová, Karel Černoch, Helena Vondráčková, Petra Janů, Karel Gott, Karel Hála a Jiří Korn. Poté Marta Skarlandtová vyhlásí výsledky celostátní divácké ankety o ceny Televizní rolničky za rok 1987. (Česká televize)

slunicko2

Rolnička podruhé navázala na předchozí operetní a muzikálová čísla novými operetními a muzikálovými čísly. Lehce se změnili účinkující i laureáti cen. Svižnost předávání cen zůstala zachována. ()

whenry

Díky ČT3, že jsme si tenhle pořad mohli připomenout a kvůli jednomu unikátnímu momentu musím dát plnou palbu. Nehodnotím písně a tance v první polovině pořadu. To klíčové přišlo během vyhlašování vítězů Rolničky a po zdvořilostním potlesku pro Jedeme dál, Harapese, Elán a Gotta vyhlásila Marta Skarlandtová vítěze herecké kategorie (tehdy ještě pořád pouze s titulem zasloužilého umělce) Rudolfa Hrušínského. A Palácem kultury zněl, a tím pádem i v přímém přenosu ČST se nesl dlouhotrvající skandovaný potlesk. Ti, kteří předávali ceny, byli lehce vykolejení, navzájem se pletli, jak chtěli hereckému velikánovi potřást pravicí. A Karel Gott zvyklý na ovace, se jen culil a uznale pokyvoval hlavou… Rudolf byl prostě persona. ()