Yi mei xian sheng

Lacike

Z traileru som mal dojem, že by to po dlhých rokoch mohol byť ďalší príspevok do žánru hororových komédií o hopkajúcich upírov. Naviac, keď to režíroval režisér pôvodnej série. A na začiatku sa dočkáme epizódky jak s hopkajúcimi upírmi, tak aj so zákernými duchmi. Menší spoiler (v obidvoch prípadoch sa ukáže, že to boli podvodníci a žiadne nadprirodzené prvky v tomto filme nie sú). Zloženie postáv je ale podobné pôvodnému prvému filmu. Legendárneho majstra v podaní zosnulého Lam Ching-yinga nahradil iný herec, ktorý je podobne namaskový a samozrejme má obrovské obočie. Jeho žiak Chin Siu-Ho je už na podobnej úrovni takže sa v mentorovaní dvoch nových žiakov striedajú. Nesmie chýbať Billy Lau ako starý dementný starosta. A mestečko ohrozuje drogový priekupník Norman Chui, ktorý ho chce ovládnuť. Namiesto súbojov plných trikov a mágie sa dočkáme niekoľkých klasických kung-fu bitiek priemernej kvality. Komediálna stránka ma tiež dvakrát nenadchla, takže celkovo som sklamaný jak zo štýlu filmu, ktorý je iný ako som čakal, tak aj z kvality toho, čo som dostal. 5/10. ()