Vanquishing the Demons

• Čína Shao lin jiang mo (viac)

MickeyStuma

Dobrodružně fantastická výprava zpočátku plachého šaolinského mnicha Huihai se svými spolužáky ze šaolinského chrámu s cílem zničit Říši iluzí a navrátit obyčejným lidem mír a klid. Na čínský fantasy film je klasicky zohledněna čínská kultura, nadhled, a styl, a to v přemíře fantastických scén a vizuálních obrazů. Rychlý střih a změna úhlů kamery, a vůbec záběrů, typický na čínskou fantazii, spíše vytváří zmatečnost, ale je v tom také kus filmového grafického umění. Děj příběhu není nijak složitý a především se jedná o komedii. Během cesty výprava projde nejednou zkouškou a útrap, aby svého cíle dosáhla. Jako fantasy příběh se sice s jistou skromností bere vážně, ale je to spíše na půl cesty. Humoru je více než dost, a jak už to u takových filmu bývá, i emoce si své místo našly. Ve svých rolích se tu vyřádili především mladí herci, kteří svou profesionalitou dali najevo, že jim tento žánr není nijak cizí. Snímek z čínského VOD pod značkou iQOYI, který kromě dobré zábavy přináší i dobrý fantasy zážitek. ()