Velké útěky s Morganem Freemanem

• USA Great Escapes with Morgan Freeman
USA, 2021, 5 h 44 min (Minutáž: 43 min)

Proslulé útěky z vězení se často mění v lidové legendy, protože o tom, jak se odehrály ve skutečnosti, se většinou nemluví. Nový vzrušující dokumentární seriál se ohlíží za nejslavnějšími z nich a přitom nevynechává ani nejmenší detaily. Útěk z věznice Alcatraz se znovu odehraje přímo před vašima očima díky dramatickým rekonstrukcím, dynamickému ději a špičkovým vizuálním efektům. Každá epizoda rozebírá krok za krokem pečlivý plán prchajících trestanců, jejich únikovou cestu, ale i napjaté pronásledování, které nevyhnutelně a okamžitě následovalo. Pořadem provází Oscarem oceněný herec Morgan Freeman, který zazářil v legendárním filmu Vykoupení z věznice Shawshank. (TV Prima)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (5)

Věznice Alcatraz (2021) (E01)

Dokument na televizi Prima Zoom. O teto nejznamejsi veznici jsem videl tolik dokumentu vcetne uteku, ze mi tento ani nebavil. Zdalo se mi to mdle. ()

El chapo (2021) (E03)

Celkem známý příběh průkopníka dopravy drog podzemními tunely, respektive z Mexika do brutální americké kultury, kde způsobil drogovou epidemii. Vyprávění má spád. Dokument na televizi Prima Zoom, kde je v archivu. ()

Jak překonat zeď (2021) (E04)

Dokument na televizi Prima Zoom celkem svizne a poutave napinave vypraveny. Zacina nekolik mesicu pred utekem a vezne ceka hromada vynalezave prace. ()

Útěk vzduchem z Elmiry (2021) (E07)

Díl o ne moc schopných útěkářích. Za sousedy bych je opravdu mít nechtěl. Pobavili mě hlášky jako "milý člověk to ve vězení daleko nedotáhne". ()

Vrahův let (2021) (E08)

Bloudění na úteku v horách a za dva dny jen devět kilometrů pěšky to ukazuje na dost neschopného člověka... ()