Nick Kelson, ztělesněný velkou, ale bohužel promarněnou hereckou nadějí 90. let Edwardem Furlongem, je problematický teenager, který většinu životního času tráví s podobně „perspektivními“ adolescenty poflakováním se po ulicích. A děje se tak už dlouho, od doby, kdy mu zemřela jeho matka. Na školu kašle, přivydělává si jen občasným prodejem novin, žije jako by nebylo žádné včera a se stejným nezájmem hledí i do budoucnosti. Pořád je zde ale ještě jedna osoba, která by mohla tento stav změnit. Nickův otec Jack, kterého si pod vedením režiséra Martina Bella střihnul Jeff Bridges, totiž bude už za pár dní propuštěn z vězení a vrátí se domů. První setkání otce a syna však neproběhne příliš podle plánu. Mladík Jackovi nevěří, je si vědom i jeho problémů s alkoholem a hlavně ho děsí jeho minulost, muž zas neví, jak se má ke svému synovi chovat a navíc má problémy se vzpomínkami na jeho matku. I proto se nejraději upíná ke snu, že by mohl jednoho dne odjet na Aljašku, kde by jako rybář začal zase od začátku. V patách mu však kráčí stíny uplynulých časů a nebezpečí, že se znovu namočí do nějakého průšvihu. Pouze vzájemné nalezení cesty k sobě může oba muže navzdory generačnímu rozdílu spasit. Happyend ale nepřijde dřív, dokud rodinná láska nepřekoná svazující a všeobjímající strach. (oficiálny text distribútora)

Petulka88

Tak o tomto filmu jsem v životě neslyšel. O to větší bylo moje překvapení, když si mě dokázal získat. Možná je to docela lehce předvídatelný film (včetně samotného konce), ale rozhodně mu neschází duše a navíc mu dominuje charismatický Jeff Bridges v roli otce-kriminálníka. Jasné 4*. ()

mira.l

Jeffa Bridgese mám docela rád, jako Lebowski byl prostě dokonalej. Nicméně on tak nějak hraje pořád stejný typy, flákač, pobuda, kriminálník... Tohle byl takový pokus o nápravu lupiče propuštěného na podmínku z basy, kterému se do cesty trochu nevhodně připlete jeho syn. Oba jsou tak nějak jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet, takže víceméně od začátku je jasný, že to asi dobře neskončí. Postupně se oba dostávají až na samé dno. Koukat se na to dalo, ale že bych z toho byl nějak odvázanej, to teda ne-e. ()

Svadbos

Triezva, miestami brilantná dráma, vierohodný portrét stratených duší v mestskej Amerike, s výbornými výkonmi hlavných predstaviteľov.. Celovečerný debut pre MArtina Bella, ktorý režíroval dokumentárny film "Streetwise" (1984). Bridges sa ujal aj koprodukcie. Film bol na točený podľa príbehu Petra Silvermana, Martina Bella a Mary Ellen Mark. ()

Martazoe

Edward Furlong mě uchvátil. Svou roli zvládl znamenitě. Film je to smutný a pravdivý, ovšem není to jen depka, ale je to rovněž příběh o touze po změně, o silné vůli a o naději. Konec byl předvídatelný a tak mě nijak nedojal zatímco některé jiné momenty mi přišly opravdu silné, nejvíc asi to, jak postupně se mění vztah otce ke svému synovi a taky to jak o něj chce bojovat, i když to ze začátku vypadá, že o něj zájem vůbec nemá. ()