Peter nechce, aby mu doma vyčítali, že je pořád nezadaný. Poprosí proto svého nejlepšího kámoše Nicka, aby s ním jel na Vánoce k rodičům jako jeho přítel. (Netflix)

chrispe

Mělo to svý dobrý momenty, i ty horší, jako většina vánočních filmů. Líbilo se mi, že ani jeden z možných partnerů se neproměnil v ďábelské monstrum, ale paradoxně se mi na to někde od třetího rande blbě koukalo, protože jsem zkrátka přála šťastný konec všem! Nick s krásnýma očima, James se zářivým úsměvem a srdcem na dlani... no nakonec by byl nejlepší konec asi ten, kdyby to dali dohromady tihle dva. :D ()

Deleatur

Prostě se to musí umět - pohádkovost k vánočním slaďákům patří, ale tohle byla papírová faleš. Aspoň je vidět, že doba sice pokročila, ale ne zas tak, aby bylo uvěřitelné tak bezvýhradné přijetí. Navíc mi Urie nebyl zrovna sympatický, i když by se dalo říct, že jeho projev seděl k poměrně silnému motivu strachu ze ztráty přítele (kamaráda). Lehce nekorektní vtípky působily taky jako přesně vypočítané, ale byly sem tam i celkem vtipné ("Snažíš se marně, je to gay." "No a co? Lidem se líbí různý věci."). Text závěrečné písničky byl ale vzhledem k obsahu docela úlet. // 38% ()

fixaman

Parádní gay romantická komedie, která sice nemá nijak inovativní ani objevnou premisu, ale stejně skvěle funguje. Ústřední dvojka je sympatická a bezvadně k sobě pasuje, vedlejší postavy jsou do jedné super a konečně se jednou řeší láska dvou vyoutovaných chlapů a ne jen jejich coming out. Tohle mi na Vánoce udělalo radost :) ()

easaque

+1* Gay víkend mi ještě přinesl tento vánoční kousek, který podle traileru vypadal lákavě. Byl jsem připraven na kýč a klišé, protože to k Vánocům tak trošku patří a tady jsem ho dostal opravdu nad míru, kterou dokážu ještě zkousnout ;-). Nemůžu říct, že se nenašly žádné okamžiky, které by nebavily, ale nepřebily výsledný pocit z této „laskavé“ a totálně přeslazeně naivní komedie. Herci ani zpracování filmu určitě neškodí, ale k čemu to, když je scénář typicky americký, takže na prd. Dávám mu palec dolů a snad se letos dočkám ještě nějakého příjemného vánočního filmu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

haWranka

Je to vlastně taková romantická kýčovitá klasika, děsně korektní, hlavně neurazit, všichni děsně hodní a miláčkovití. Ale přesto hodnotím jak hodnotím. A to z jednoho prostého důvodu - rodina hlavního hrdiny byla skupinka velkých sympaťáku a musím se přiznat, že jsem se několikrát opravdu zasmála. Jako oddychovka je to fajn. ()

• Film se natáčel v Montréalu a Los Angeles. (SONY_)