Herecký koncert, ktorý vyústil do troch nominácií na Oscara pre tri hlavné postavy! Táto vynikajúca životopisná dráma zobrazuje jeden týždeň natáčania filmu I Love Lucy, od pondelkovej skúšky až po piatkové natáčanie s divákmi. V dráme scenáristu a režiséra Aarona Sorkina herečka a celebrita 50. rokov Lucille Ball (Nicole Kidman) a jej manžel, kubánsky spevák Desi Arnaz (Javier Bardem), čelia sérii osobných a profesionálnych kríz, ktoré ohrozujú ich šou, kariéru a manželstvo. (HBO Max)

dolik25

Sorkin nabízí sondu do historie, tentokráte televize. A opět se mu to povedlo. A opět od diváků očekává, že budou připraveni, případně si po filmu dodělají domácí úkoly. Sorkin totiž nehodlá nic polopaticky vysvětlovat. Musím přiznat, že mi do role Desiho Arnaze nesedí Javier Bardem, nějak jsem mu nevěřil jeho herecký výkon. Naopak bych vyzdvihnul Kidman, která rolí Ball hodně překvapila a samozřejmě Simmonse. ()

peproch

Výborný filmový kousek, chce jaksi konkurovat nebo soutěžit nebo se přidat meti filmy typu " to bylo tenkrát v holywoodu", takže jej srovnávám s " Once Upon a Time in H..." a Mankem. A je mi z těch tří nejmilejší, čili představuji svůj vkus. Především je to komorní vztahové drama, forma pseudodokumentu. NK a JB hrají manželský pár Lucille a Desideria, kteří v sitkomu padesátých let hrají komický pár Ricardových. Pod tlakem politického procesu výboru pro vyšetřování neamerické činnosti a hledání komunistů v šoubyznysu, prochází manželství krizí, kterou ustojí nakrátko díky velikému entuziazmu obou ale zajde na manželskou nevěru jeho a její náročnost. Vždy toužila po domově, ale dost možná nevěděla přesně, co hledá, respektive muže kterého našla a o nějž se mohla opřít nedokázala si udržet. Neboť to nebylo možné pro jeho temperament, šarm a výkonnost? Byla jsem nadšená spádem, střihem a pojetím filmu, zamilovala jsem si i sekundující figury J.K Simmons a Nina Arianda byla super obzvlášť a o NK ani nemluvě. Možná nejmilejší mi film Bardema, který jsem viděla. ()

cenitel

Většinu lidí under 25 bude 100% nudit. Sám se mezi nimi pohybuji a toto je snímek pro lidi 40+ spíše. Velmi až moc nudné až nezajímavé, spousta jmen, člověka nebaví, hodně zbytečné ty věci kolem, film by se vešel v klidu do 90min. moc prodlužované. Nic co by člověk chtěl vidět někdy více, ztráta času 2h. , snímky přes 2h. by měly mít větší kvalitu. 55% A to mám Nicol Kidman moc rád i Bardema. ()

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)