Gin no sadži

• Japonsko Gin no Saji (viac)
Japonsko, (2013–2014), 8 h 37 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Hiromu Arakawa (komiks)

Scenár:

Taku Kišimoto

Hudba:

Šúsei Murai

Takehiro Hasu, Kacujuki Koniši, Fujuka Óura, Tóru Ókawa, Ajahi Takagaki, Asami Tano, Tóru Sakurai, Marie Mijake, Acumi Tanezaki, Nobujuki Kobuši (viac)

Recenzie používateľa Hromino k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2013) (S01)

Jde o velmi pohodové slice of life ze života mladého měšťáka na venkově, kde je nejepičtějším momentem celého seriálu stíhání zloděje jahod. Vážně. Na alchymii zapomeňte, tady se učí pozitivním hodnotám v příjemném hudebním doprovodu, vše občas zpestřeno i nějakým tím úsměvným momentem. Není to určitě nic, co by spustilo monstrózní hype, žádná budoucí anime modla. Je to jen pohodová záležitost z prostředí vidlákova, která si nehraje na nic víc, než čím opravdu je, a je jednoduše sympatická, převážně bez závažnějších chyb a příjemná na pokoukání. A jsem zvědav na další sérii začátkem příštího roku. –– Více v mé recenzi zde. ()

Season 2 (2014) (S02)

Hačiken a jeho banda ze střední zemědělské se po půl roce vrací na japonské televizní obrazovky a přináší s sebou další dávku jedenácti epizod ze života měšťáka studujícího na škole, kde lišky a tanuki dávají dobrou noc a kde se coby náctiletý učí pozitivním hodnotám. Možná je to změnou režiséra, možná jen prostě adaptovaným materiálem z mangy, ale druhá série mi přišla o něco slabší než první. První řada byla podle mě (na rozdíl od Gokua) více komediálního rázu, byla odlehčenější, provázanější a mému srdci o něco bližší. Druhá řada mi přišla zhruba do poloviny spíše nevýrazná a potenciál nové postavy snobské Ajame s koňským řehotem byl podle mě poněkud nevyužitý, ovšem vážnější druhá polovina nové řady jakoby nabrala zpět ztracený dech, byla provázanější a opět si mě získala. Líbilo se mi, že navzdory odlehčenosti seriálu zapadla ona smutná událost z druhé poloviny do seriálu přirozeně, naladění na vážnější notu mi nečinilo problém a závěrečné dvě epizody novou řadu výborně uzavřely. Kvalita kresby i animace zůstala zachována, nové motivy v použitém hudebním doprovodu jsem nezaznamenal, píseň v openingu byla docela fajn a píseň v endingu byla přímo má krevní skupina. Váhám mezi horšími 4* a lepšími 3*, ale nakonec dávám lepší 3*, neboť z druhé řady jako celku mám o malinko horší dojem než z řady první. Přesto doufám, že se někdy brzo dočkáme třetí řady. ()