Fei chang zhen tan

• Hongkong 非常偵探 (viac)
všetky plagáty

Jeden soukromý detektiv v Hong Kongu právě nemá lehké životní období, rozvedl se a nemůže zavadit o pořádnou práci. Nakonec se ale na něj štěstí usměje, dostane štědře honorovanou zakázku. Má najít mladou dívku, která má speciální věštecké schopnosti, jenže není zrovna sám kdo ji hledá. Kromě toho brzy zjistí, že splněním svého úkolu značně zkomplikuje dívce život. Co zvítězí lidskost nebo touha po penězích? (Vavča)

Vavča

Film, který je jednak ztřeštěnou kombinací komedie, dramatu, detektivky, je svým způsobem vybočující z proudu podobných filmů. Humor je tady jen někdy lehce nastíněn, příběh vyjadřuje jistou stísněnost, obavy obyvatel Hong Kongu, jaké to bude po spojení s Činou. Hlavní hrdina, soukromý detektiv má najít a doručit jednu dívku po které jdou všichni a věřit se nedá nikomu. Ale tato linie příběhu není jediná, přišlo mi to spíše trochu jako roadmovie, nebo drama ve stylu Chunking Express. Jakcy Cheung a Mavis Fan jsou v hlavních rolích výborní, parádní kamerovou práci má na triku Jingle Ma (Viva Erotica, Comrades:Almost A Love Story, City Of Glass, Love Is Not A Game, But A Joke aj.) Takže mi věřte, že se bude na co dívat. ()