S Paikem za barem

Talk-show
Južná Kórea, 2021

Účinkujú:

Ji-min Han, Loco, Joon-gi Lee

Hvězda gastronomie Paik Jong-won si u drinku a pečlivě vybraného jídla vypráví se slavnými hosty o životě, vaření i alkoholu. (Netflix)

ainny

Nebýt ich formy a sebepropagace moderátora, asi bych šla do plných. Z pořadu je cítit láska ke své zemi a jejím tradicím. Je v něm spousta informací i poetiky. Někteří hosté mě bavili víc, někteří míň, ale to je přirozené. Nicméně ke konci mě kuchař Baek docela štval, takže jednou asi stačilo. ()

Pethushka

Já ani nemám slov. To je jako být zase znovu v Koreji. A poslouchat u toho hromadu zajímavých faktů o jídle, alkoholu, jeho původu a zvyklostech s ním spojených. Užívat si tu nejjedinečnější atmosféru korejských restaurací, rozumné hosty a příjemné rozhovory, které se se zvyšující hladinkou stávají čím dál uvolněnějšími. Čert to vem, že je šéfkuchař Baek občas trochu chytrolín, jinak je s ním sranda. Tohle je pro mě fakt úžasný odpočinek. ()

Ceres

Rozporuplné pocity z 백스피릿 mám;, že takový guru, jakým na jídlo 백 je, bude chvílemi i vařit z vody a přesvědčovat o své pravdě, přitom ji nemá. To mě zklamalo, např. to, co říkal o pivě, jsou prostě dost velké nepřesnosti a bláboly. 백 jen dokazuje, že nemůže rozumět všemu. Cekově je to komerční záležitost, která sází na luxusní vizuální podání a zajímavé povídání s hosty, fakticky ale dost ujíždí v některých momentech, jakmile to nepodléhá typicky korejské kultuře, tak už střílí vedle a vymýšlí si, ale toho si neerudovaní všimnout nemohou. Možná ty faktické chyby nejsou problém samotného 백, ale produkce, i když kolikrát působí dost samolibě, takže to může být kombinace obojího. Někde jinde je prostě - Pork Belly Rhapsody. ()