Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Recenzie používateľa Z0MBi k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2021) (E01)

Po prvním díle jsem se musel podívat na Wikpedii pro své vlastní připomenutí, kdo vlastně Roubal byl, abych měl motivaci ke sledování dalšího dílu.. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Jak jsem psal už u první epizody - jsem rád za svou návštěvu hesla Ivan Roubal na Wiki, můžeme pokračovat dále.  Během první poloviny druhé epizody jsem pochopil, že se děj seriálu bude odvíjet chronologicky podle průběhu soudního procesu s minimem retrospektiv přibližujících případy, které se v něm řeší. Ale s blížícím se koncem epizody mám čím dál větší obavy, že se hlavní postavou stává morální poslání mladé sympatické kocipientky, která snad nemá ani reálný základ. Nebudu lhát, že jsme se u příběhu s takovým potenciálem těšil na něco rekonstruktivnějšího. Ale.. třeba to klapne, ještě tu máme závěrečný díl. ()