Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (4)

Případ Roubal (2021)

Ivan Roubal patří v naší moderní historii k nejhorším sériovým vrahům, a tato série nabízí pohled spíše na samotné soudní řízení, než na pohled do jeho duše, což je škoda, protože Čermák jeho rozvrácenou osobnost vystihuje velmi dobře, a určitě by se z postavy samotného Roubala dalo dostat ještě více, kdyby dostal o trochu více prostoru. Ten mu však bohužel zábírá dosti podivná linka mladé právničky, v jejím vnitřím souboji mezi klientem a spravedlností. Ne že by série byla špatná, jen asi nedokázalo naplno využít svůj potenciál, a zbytečně rozředila děj do několika nepodstatných nedobových vedlejších linek. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Na naše poměry zatím poměrně netradičně přeskakujeme v podstatě celou vyšetřovací fází a dostáváme se rovnou do soudní síně, kde si zatím dělá dobrý den z celé obžaloby sériový vrah Ivan Roubal a jeho právníci. Nedostáváme tak dobovou kriminálku, ale zatím spíše klasické soudní drama. Role máme jasně nastaveny, a tak asi jediná případná změna může nastat u mladé právničky, která nebude chtít obhajovat čisté zlo. Do dalších dílů by to asi chtělo více dobové atmosféry, a nějaké to přičichnutí do samotného spisu, abychom si mohli více představit hrůzy, které Roubal spáchal, a co vše se mu honilo v hlavě. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Tak bohužel nastalo to, čeho jsem se obával, a to, že právnička, napříč zásadám svého povolání, jde do boje za spravedlnost, což je prostě strašné filmové klišé, které jsme viděli už 1000x...K tomu se ještě přidává zapálená civilistka Rázlová, která v podstatě vyšetřuje celý případ místo kriminalistů. Líbilo se mi v tomhle díle ale vykreslení dobové atmosféry, ať už policajti jezdící ve formanovi (kontrast s mafiány v BMW) nebo obecná nedůvěra od lidí v policajty. Čermák krásně vystihuje Roubala, a jeho pokřivenou osobnost, na jedné straně hluboce věřící člověk, na druhé straně úplný psychopat, ohýbající si názory víry v opodstatnění svých činů. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Třetí díl mi díky budované atmosféře a napětí toho, že neseznámený divák až do konce opravdu neví, jestli se Roubala podaří usvědčit přišel nejlepší. Bohužel je tu však stále linka spravedlivé právničky, která dospěje do očekávaného konce. ()