Haunting of the Queen Mary

• USA The Queen Mary (viac)

Haunting of the Queen Mary zkoumá záhadné a násilné události provázející plavbu jedné rodiny o halloweenské noci roku 1938 a jejich propletený osud s jinou rodinou na palubě nechvalně proslulého zaoceánského parníku v současnosti. (mokelembembe)

pornogrind

Haunting of the Queen Mary je za mě dalším skoro odpadovým hororovým kouskem tohoto roku. Neustálý přeskakování z jedný časový linie do druhý nebylo zrovna nejšťastnější volbou. Navíc Gary Shore neměl ani trochu soudnosti a tuhle nehoráznou a nudnou zhovadilost natáhnul až na neúnosnou mez dvou hodin(124minut). Cuká to ve mně abych dal odpad. Ale asi jsem poslední dobou nějak vyměkl. A i tentokrát přimhouřím obě oči a tu hodně slabou 1hvězdu dám. Přece jenom nějaká ta vražda se povedla. Jinak to ale byla nuda k uzoufání která nebrala konce. ()

Tellgas

Rozpačitý film. První půl hodinu jsem vůbec nevěděl co si o tom myslet, jestli na to mám vůbec koukat. Později jsem zjistil, že příčina je v dějových linkách - současná, která stojí totálně za hovno se vším všudy a ta z minulosti, která je zajímavá prostředím a nápadem a místy překvapivě děsivými a krvavými výjevy, Nicméně obě sráží dost bídní herci (až na Tima Downieho), obyčejná kamera, místy zmatečnej scénář a střihač, kterej měl zůstat u videí ze svatby. Linka z minulosti 3*, ta ze současnosti je za 1*. Takže výsledná dvojka... ()

warrenur

Z technickej stranky sa mi asi najviac pacilo ci uz dobove stvarnenie diania na lodi a celkom slusna bola i kamera. Avsak samotny dej a "prelinanie" linii s minulostou su mimoriadne chaoticke a zlepsilo sa to az v poslednej stvrtine filmu. Ak mate napozerane, obcas mozete mat dojem, ze Gery Shore dokonca skusal "art". :) Atmosfera na mna fungovala iba v uvode. A to iba vdaka vykonu iba 14-rocneho herca Lenny-ha Rush-a s ochorenim SEDC (trpaslik). Mozete ho doplnit hore. Neskor uz nefungovala vobec, a to ani pri chaotickom strihu, ked kapitanovi z minulosti zaslapali drogy. Bieda, neodporucam. Stedru stopaz, treba aj naplnit zmysluplnym alebo aspon divacky zabavnym obsahom. Inak to irituje, ci nudi. Hororove pvky su vacisnou stavane na otravnych a hlasnych pazvukoch...meh. Snad nabuduce, pan Shore. 35% ()

Astaroth12

Najväčšia chyba filmu je tá neskutočná dĺžka filmu a aj pre svižné a energické filmy, je to ťažká záťaž a čo potom takýto film, bez fantázie a s veľmi veľa hluchými miestami. Najprv to vyzeralo, ako kopírovačka lodi duchov, ale potom sa to rozbehlo celkom inou oveľa tupejšou a chaotickejšou linkou. Skákalo to s minulosti k prítomnosti a po chvíľke som sa v tom začal celkom strácať. Gore stránka by nebola zlá a aj krvavosť či surovosť mala solídnu úroveň. Ale ten rozpačitý a zmätený príbeh, ktorý bol ešte zabalený v nehoráznej dĺžke, už na úrovni rozhodne nebol. Škoda toho, že režisér stavil na tak bezhlavú formu a chaotický obsah. A to sa mi tu killer dosť páčil, mal slušnú masku a s obetami sa nehral, no surový a drzý, ukážkový lump. Ale ako celok to bolo nezáživné a často aj primitívne. Silné 2*. ()

dannyyy

Neskutečně otravný horor a neskutečně dlouhý, takový ten z nekonečných, kdy si myslíte, že už bude konec, ale uběhla teprve hodina filmu. Bohužel ale v záporném měřítku. Dal jsem to asi až na podesáté, jelikož jsem několikrát u toho usnul. Teď jsem se zařekl, že tento film už musí zmizet z mého HDD a tak na truc jsem to dal. Jsou tam scény, které se docela povedly. Třeba pan sekerník bez tváře to hezky likvidoval. Zbytek byl ale opravdu hodně divný a neuchycený. Vůbec jsem to nechápal a ztrácel se v ději. Totální chaos = totální průser! ()

• Film má slúžiť ako prvý v trilógii hororových filmov o RMS Queen Mary, vyslúžilej zaoceánskej lodi, ktorá zostáva natrvalo zakotvená v Long Beach v Kalifornii. Okrem štúdiových záberov v Londýne sa natáčalo aj priamo na nej v novembri 2021. (Arsenal83)